Töölepingu muutmine läbi pettuse ja venitamise

  • taimi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20595 lisas taimi
Kui tööleping on sõlmimata, st on olemas lepingu projekt, kuid allkirjastamata, kas see on aktsepteeritav tõend TVK-le? Nimelt vaidleme tööandjaga palga suusuruse üle. Leppisime kokku konkreetses palgas ja töötasin teadmisega, et saan vastava palga, kuid leping ei olnud muus osas allkirja väärt. Vaidlesime lepingu (muude punktide üle). Töötasin kuu aega teadmisega, et saan X palga, kuid kui palgapäev käes, sain miinimumpalga ja tööandja saatis uue töölepinguversiooni, millesse oli ka lisanud miinimumpalga. Ma pole ka seda llkirjastanud, sest nii me algselt kokku ei leppinud. Mida nüüd teha? Kavatsen abi otsida TVK-st, kuid millega tõendan esmast palga suurust, kui tegemist on (kahe) allkirjastamata lepinguga? Kas keegi oskaks palun öelda, mida teha? Nüüd on seis niisugune, et esimesele lepingule ei kirjuta alla tööandja ja teine ei sobi mulle, kuna nii sellistel tingimustel ma tööel ei asunud.
Samas puudub mul ametijuhend ja pole näidatud ka sisekorraeeskirju.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20601 lisas mari
Töölepingu projektid on ikka koostatud ju tööandja poolt. Sel juhul peaks nad olema ka piisavaks tõenduseks loodetavasti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • taimi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20605 lisas taimi
Kuidas või kustkohast saab kontrollida firma sisekorra eeskirjade kohta? Äkki neid polegi olemas? Kui ei tutvustat(ud)a. Need peaks olema kusagil registreeritud? või mitte?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20607 lisas mari
Töösisekorraeeskirjad on kinnitatud kohalikus tööinspektsioonis. Seal ongi võimalik nende olemasolu kontrollida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20612 lisas Liis
Sise-eeskirju tutvustatakse allkirja vastu, kui pole tutvustatud ei saa ka nõuda nende täitmist. Sise-eeskirja ei pea olema kui on alla 5 töötaja.

Ametijuhend ei ole kohustuslik v.a avalikus sektoris.

Projekt on ka töövaidlusorganites tõendusmaterjal. Kas Sul ühtegi meili või tunnistajaid ei ole kes kinnitaksid algselt kokkulepitud palga suurust.

Vaata ka võlaõigusseadust, seda osa mis puudutab lepinguväliseid kohustusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • taimi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20616 lisas taimi
mul on meilitsi kirjavahetus tööandjaga, kus me vaidleme lepingupunktide ja palgasuuruse üle. seda pärast esimest palgapäeva, kui olen saanud väiksema palga.
Tööandja vastas mulle oma kommentaaridega ja teatas, et saadab töölepinguprojekti (mis on juba kuu aega minu tötamise ajal) allkirjastamata, et jurist vaatb lepingu üle. Nädal aehga hiljem saatis tööandja mulle teise töölepingu (ilmselt siis juristi koostatud), kus seisab kirjas miinimumpalk. Aga tööle hakkasin teadmisega (kokkuleppega: nii suulise, kui esmase töölepinguprojekti järgi), et mu palk on 4 korda suurem!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20617 lisas lille
Mina soovitan selliste firmadega mitte tegemist teha. Kui ikka tööle võtmisel hakatakse paberitega venitama jne, ei ole mõtet seal passida ja loota , et küll asi paraneb. Ja alati saab ju tausta uurida, kui lubatakse ikka nii suurt palka, kas on reaalne, et ka makstakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 nädal tagasi #20675 lisas annaliisa
Muidugi võib ju töövaidluse komisjoni istungile kõikvõimalikku paberimaterjali kaasa võtta. Iseasi on aga kas komisjon ka neid piisavalt kaalukaks tõendusmaterjaliks üldse peab. Kui vaidlemiseks läheb siis on ju ikkagi sõna sõna vastu, samuti võib ka kõikvõimalikku paberimaterjali juurde tekitada. Kaalukaks dokumendiks on ikkagi ametlik paber millel on ka allkirjad all või panga väljavõte jms paberimaterjal. Vastasel juhul ütleb vastaspool, et said valesti aru või need pole tema paberid ja, et meilivärk on Sul ise korraldatud jne...
Kas Sinu kokkulepete juures mõnda tunnistajat polnud? Tunnistaja ütlused on komisjonile kaalukas tõendiks!
Kui midagi kindlamat pole siis soovitan istungil rahulikult käituda ja oma vastaspoolele küsimuste esitamisel ta ülekavaldada nii, et see ähmi läheks ja ise nö väljalobiseks. Muid võimalusi ma küll ei näe. Soovin edu! Ja loodan, et see olukord ka heaks õppetunniks sai sest ilma kindla lepinguta on üpris riskantne tööd teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.