Lahkumisavalduse esitamine haiguslehel olemise ajal

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20596 lisas siim
Kas lahkumisavaldust on võimalik esitada haiguslehel olemise ajal, kui tegemist on tööandjapoolse töölepingu rikkumisega? Pean silmas TLS $ 82 alusel.
Kuna rikkumine on avastatud haiguslehel oleku ajal ja see pole veel lõppenud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20597 lisas siim
Oli(e)n haiguslehel ja avastasin, et tööandja on maksnud mulle kokkulepitust vähem palka ja autokompensatsiooni polegi maksnud, kuigi see seisab töölepingus. Kas võin lahkumisavalduse esitada haigusleheloleku ajal? Või pean ootama haiguslehe lõpetamiseni.
Meili teel tööandjaga suheldes käitub ta, nagu polekski midagi valesti teinud, st et kokkulepet me omavahel ei saavuta. Ja ma pole nõus jätkama töötamist niisugustes tingimustes, kus mulle lubatud (kokkulepitud) tasu(sid) ei maksta. Tean seda, et pärast avalduse esitamist pean olema tööl veel 5 päeva. Mul on tööl alles katseaeg (töötan teist kuud). Andke palun nõu, kui keegi teab midagi soovitada! Olen tõsiselt hädas. Juristi palkamiseks mul raha pole - see teenud on kallis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20600 lisas mari
Haiguslehel olemine ei takista lahkumisavalduse esitamist. Lisaks on sul võimalus saamaa jäänud tasu välja nõuda töövaidluskomisjoni kaudu. Aga mida su tööandja ütleb, miks ei ole ta sulle töölepingus ettenähtud tasusid maksnud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20603 lisas siim
Tööandja muutis meelevaldselt minu palgasuurust, arvas nii õige olevat. Mu lepingus seisab väga segaselt kirjas, et töötajale makstakse palka (näitlikult) 10000 krooni (bruto) kuus, kui on saavutatud müügikäive x kr kuus. Ma ei saavutanud seda. Aga pole ka ära märgitud, millist palka ma siis (x-käibe mittesaavutamisel) saama peaksin.
Lisaks on veel tulemuspalk... % käibelt. Katsu siis aru saada. Lugesin siin samalaadseid kirjutisi. Tundub, et selline olukord on Eestis üsna levinud. Nimelt on ka minul töölepingule alla kirjutamata, kuna tingimused on segased. Ja mine tea, ehk on mõni siinkirjutajatest mu kolleegki, kel samuti töölepingu või palgaga probleem. Minu tööandja on jadamisi töölt inimesi lahti lasknud. Sest lepinguvaidlus on üle pea kasvanud. Nii ongi igaüks u kuu töötanud, saanud väikese naeruväärse tasu ja läinud minema... ja siis võetakse tööle järgmine inimene, kellele lubatakse pudrumägesid, aga neid ei tule. Ja jälle tüli ja vaidlus majas.
Ma olen oma isikliku auto ja bensiinikuluga tööasju ajanud, käinud klientide juures lepinguid sõlmimas. Töölepingus on sees, et tööandja maksab mulle autokompensatsiooni 1000 kr kuus. Ta nõudis minul selle summa ulatuses bensiiniostu tsekke. Esitasin need. Tööandja lasi need ka raamatupidamisel läbi kanda, kuid mulle kompensatsiooni ei makstud. Kuidagi imelikult käivad seal firmas asjad. Ei soovi sedasi küll jätkata, aga kindlasyti ei soovi ka niisama ära kõndida. Selline asi peab saama õiglase paikapaneku!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20604 lisas siim
Aitüma, mari!
Nii mõtlesin minagi, et haigusraha saan ma siis ilmselt vale arvestusega. Aga kui esitan lahkumisavalduse, siis peaksin veel 5 päeva tööl olema, s.t. et need 5 tööpäeva jäävad haiguspäevade sisse, kui töövõimetusleht kestab? Imelik, et tööandkad nii kergelt sedasi manipuleerivad ja vassivad. Tunnevad end karistamatuna? Või lasevad töötajad asjadel nii lihtsalt jäädagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20614 lisas siim
kas ma võin paluda lahkumisavalduses vabastada end töölt kohe järgmisel päeval? S.t, et täna esitan avalduse soovga lõpetada töösuhe alates homsest TLS par. 82 alusel?
Enne ei toimu ju nagunii midagi, kui haiguslehe sitan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20615 lisas siim
/haiguslehe esitan/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20620 lisas helena
katseajal peab oma lahkumissoovist etteteatama vähemalt 3 päeva. Seega kui täna esitad, oled vaba alles kolmapäeval.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.