Tunnipalgaga kuidas puhkust arvestatakse?

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20598 lisas Triin
Tere! Olen olnud tööl 21 jaanuar-22 juuni 2004. Puhkus kestab 22 juuni-2 aug 2004. Tegemist on kollektiivpuhkusega nõndaöelda.
Olen saanud kogu aja tunnipalka, iga kord on see erinev olnud.
Minu küsimus selline, kuidas siit arvestatakse puhkuse tasu? Hetkel öeldi et saan 1000 krooni puhkuse raha ainult. Kas mul on õigus midagi juurde nõuda? Sain aru et juuni kuud ei arvestatud sisse, väideti et palka selle eest saame alles Juulis, kas see on õige?
Kaua võib üldse palgata puhkusel hoida? tean et vanasti võis 2 nädalat. Aga nüüd?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • pikutaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20602 lisas pikutaja
liidetakse sinu kõik töötasud 21. jaanuarist kuni 31. mai , (juuni arvesse ei lähe) ja jagatakse kalendripäevadega, millest maha arvutatud riiklikud pühad ja haiguspäevad. Saadud summa korrutatakse sinu puhkusel olemise päevadega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20606 lisas Triin
nii....selle sain arvutatud ja siis olen nagu põhim saanud kätte tänaseks puhkuse raha 944 krooni. Aga veel selline küsimus, et olen ju olnud tööl ainult 5 kuud selle järgi ja nad arvestavad siis 9 päeva eest mulle puhkuse raha, aga puhkus kestab 22 juuni- 2 august. Kas nad võivad niimoodi teha??? Ja miks ei arvestata Juuni kuud sisse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 3 nädalat tagasi #20608 lisas mari
Nii teha ei tohi. Kui on kollektiivpuhkus, siis on kollektiivpuhkus kõigil. Ilma sinu nõusolekuta ei ole tööandjal mingit õigust saata sind palgata puhkusele. Võimalus on küll saata osaliselt tasustatavale puhkusele, kuid kahjuks ei ole ma sellega väga hästi kursis, kuna ei ole sellise vajadusega kokku puutunud.
Juunikuu palk jääb puhkusetasu arvutamisel välja puhkusetasude arvutamise korra kehtestanud määruse järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20609 lisas Triin
jah...nu eks meil ongi kogu kollektiivil puhkus nüüd nii kaua, välja arvatus muidugi ülemustel. Aga kust kohast saaksin rohkem informatsiooni selle kohta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • pikutaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20613 lisas pikutaja
vaata näiteks puhkuseseadust ja Puhkusetasu arvutamise korda

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maiken
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20623 lisas Maiken
5 kuu eest on puhkust välja teenitud 12 päeva (5*2,33=11,65). 9 päeva raha aga on sul äkki sellepärast makstud, et 23,24 juuni ei lähe arvesse puhkusepäevadena (kuna on riigipühad).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20628 lisas Triin
hmm okei et 23-24 välja jah, aga mul puhkus kuni 2 augustini ju:S

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20631 lisas Urve
Kuidas teil puhkus vormistatud on? Kui sa oled graafikus või käskkirjas puhkusel nagu teisedki alates .. kuni 02 august, siis on see põhipuhkus ja pead saama puhkuseraha. Võib olla makstakse teie asutuses mitte seaduse järgi vaid kuust kuusse (ma pean silmas, et palk ja puhkusrahad arvestatakse iga kuu olenemata kas oled puhkusel ja peaksid raha enne puhkust kätte saama)ja näiteks sel juhul juulikuu puhkuse eest saad raha augustis. Palgata puhkusele minekuks on vaja sinu avaldust, tööandja suva järgi see ei käi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 nädalat tagasi #20639 lisas Triin
aitäh, ma täpselt ei tea, tean, et meile öeldi, et maksame teile puhkuseraha(kõigile töötajatele) vastavalt sellele, kuidas te tööl olnud olete. Juurde midagi ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.