väljastamata tööraamat

  • Tont
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20727 lisas Tont
Töötasin ettevõttes, mille juhtkonnale teatasin tööle asudes suusõnaliselt, et olen oma tööraamatu kaotanud. Nüüd olen töölepingu nendega mõlemapoolsel kokkuleppel lõpetanud. Kogu minu sealtöötamise ajal aga ka nüüd peale lepingu lõpetamist pole tööandja mulle tööraamatut väljastanud kuigi olen seda korduvalt küsinud. Küsimus: Kas tööandja peaks aktsepteerima ka minu mittekirjalikus vormis esitatud nõudmisi tööraamatu väljastamiseks? Kas mul on õigus seda tööraamatut ikkagi nõuda, kui töölepingu lõpetamisest on juba tükk aega möödas? Millised on mu õigused ja võimalused õigust õigust nõuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tondile
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20728 lisas Tondile
Vastas Tondile teemas väljastamata tööraamat
Tööraamat on siiski ka praegu veel kohustuslik. Tööandja peab tööraamatu töötajale avama, kui eelmine kadunud on. Kas tööinspektsioon ei aitaks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tont
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20730 lisas Tont
Vastas Tont teemas väljastamata tööraamat
Ei ole veel inspektsiooni pöördunud, tahaks natuke kindlust, et vale asja küsima ei lähe ja et ei öelda näiteks, et kui sa ise pole oma tööraamatut tööandjale andnud, siis ei ole sul tööandjalt ka midagi saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20731 lisas kata
Vastas kata teemas väljastamata tööraamat
Töökoht on kohustatud sulle uue tööraamatu avama ning töösuhte lõppedes selle sulle viimasel tööpäeval kaasa andma.
Kui nad seda ei teinud, on sul õigus nõuda keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest. Tee, kuidas ise õigemaks pead.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.