koondamine

  • olga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20778 lisas olga
koondamine lisas olga
mull on selline mure ma töötasin ühe firmas kaks aastat ja siis läksin lapsepuhkusele.nüüd ma tahtsin tagsi minna tööle aga seda kohta kus mina töötasin enam pole mulle pakuti tööd mille eest ma saaks ralka ainult 1000eeki.pakuti ka välja et koondatakse,kui nad mind koondavad sii kuidas nad arvestavad seda koondamis tasu, või kuidas mina saaks seda arvestada et ma teaks et mind pole petetud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20779 lisas Liis
Vastas Liis teemas koondamine
koondada saab koha mitte inimese. Kas see koht kus sa ennem töötasid on koondatud või likvideeritud?

Nad peavad pakkuma vastu teist kohta (kasvõi 1000 eeklist) kui sa sellega ei nõustu peavad nad maksma hüvitisena ühe kuu palga.

Võivad ka koondada selle koha mida nad sulle pakuvad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • olga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20780 lisas olga
Vastas olga teemas koondamine
see koht on likvideeritud aga seda kohta mida nad mulle pakuvad nad ära ei koonda sest see on vajalikk koht kuigi ainul selle eest saab 1000 eeki kuus.aga see töökoht kus ma töötasin kadus juba siis ära kui mina olin lapsepuhkusel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20781 lisas kata
Vastas kata teemas koondamine
Kui sulle uus koht ei sobi, peab tööandja su koondama. Ette teatamise aeg kuni 5 aastase staaži puhul on 2 kuud ja koondamishüvitis 2 kuu palk. Kui koondatakse päevapealt ilma ette teatamata, peab tööandja sulle maksma 4 kuu keskmise palga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • olga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20782 lisas olga
Vastas olga teemas koondamine
ma käisin eile temaga rääkimas ja ta ütles et teatavad sellel nädalal et kas koondab või ei, ja kui ta mind koondab siis tuleb tall mulle maksta 4kuu palga. aga kuidas seda arvestatakse kui aastal 2000-2001 oli minu keskmine palk umbes 1500-2000kr

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • olgale
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20783 lisas olgale
Vastas olgale teemas koondamine
Minule pakuti samuti uut kohta aga minu vana koht oli firmas olemas. Mina uuest kohast keeldusin aga nemad ei tahtnud vana kohta anda ja nii me kemplesime kuni ma ähvardasin töövaidluskomisjoniga ja siis sai asi korda.
Minule tegid juristid selgeks, et kui vana koht on olemas siis firma peab minule andma tagasi vana koha ja samuti on firma kohustatud minule kindlustama mingi koha firmas kuni lapse 3. aastaseks saamiseni ja senini ma pean saama ka endist palka (st mida sain enne lapsepuhkusele jäämist) kui ma just ise ei nõustu madalama palgaga ja kohaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ?
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20784 lisas ?
Vastas ? teemas koondamine
Kas üldse tohib lapsehoolduspuhkusel olija kohta koondada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20786 lisas vastaja
Vastas vastaja teemas koondamine
Kui vana sinu laps praegu on?
Mina tean ka et firma peab kindlustama sinule koha kuni lapse 3.a. saamiseni ja kui endine koht on koondatud siis pakkuma sinule uut sinu endise palgaga. Kui sa seda ei soovi, võid lahkuda aga kui sinul on laps väike siis tee firmaga kokkulepe, et OK sa lahkud aga kuna firma peab kindlustama sinule koha kuni lapse 3.a. saamiseni siis nõua suuremat koondamise tasu (see oleneb sellest vana su laps on).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • olga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20799 lisas olga
Vastas olga teemas koondamine
nad pakuvad mulle uut kohta ja töö aeg on kella 9-24-00 ja tasu on pool miinimum palka.nagu ma nende jutust aru saan nad ei kavatse üle tundide eest rohkem maksta.aga töö aeg on üks tööl kolm vaba.ja ma tahan teada kui mulle see töö ei sobi kas nad peavad mind siis koondama.laps saab 8aug kolmeseks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20801 lisas vastaja
Vastas vastaja teemas koondamine
Jah, kui töö sinule ei sobi võid sellest loobuda ja kuna laps saab kohe 3 siis võivad nad sind koondada.
Vaata TLS-st:
§64. Töölepingu tingimuste muutmine seoses tootmise või töö ümberkorraldamisega

(1) Tööandjal on õigus tootmise või töö ümberkorraldamisel muuta töötaja töötasustamise aluseid ja töörežiimi, teatades sellest töötajale kirjalikult ette vähemalt üks kuu.

(2) Muudatustega mittenõustumisel on töötajal õigus nõuda töölepingu lõpetamist (§ 82).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.