puhkusetasu mitteväljamaksmine

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20856 lisas töötaja
Tere.
Sain töölt 2 nädalat puhkust ehk siis 15 kalendripäeva. Tööandja aga keeldub mulle puhkuse rahasid välja maksmast, kuna ma pole talle puhkuse avaldust kirjutanud. Mida teha? Kas tal on õigus seda nõuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20857 lisas vastaja
Vastas vastaja teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Kas Sul on töö juures jaanuaris koostatud ja töötajatele tutvustatud puhkusegraafik? Kui on, milleks siis eraldi veel avaldus? Kui aga graafikut ei ole, oleks tulnud kirjutada kirjalik avaldus puhkusele jäämiseks. Üldiselt tundub, et targem annab järele. Kirjuta siis see avaldus, kui seda nõutakse, raske see ei ole ja tükki küljest ei võta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20858 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Kas tõesti tähendab avalduse mittekirjutamine seda, et tööandjal on õigus puhkuserahasid mitte maksta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20860 lisas kata
Vastas kata teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Miks sa siis arvad, et sul üldse puhkus on? Kõigepealt ikka avaldus (kui graafikut ei ole)ja siis puhkuseraha hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkust.
Mis on selle põhjuseks, et sa avaldust ei kirjuta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20862 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Leppisin kokku suusõnaliselt tööandjaga, et mul on puhkus sellest ajas selleni. Ka oli jutt puhkuserahadest. Avalduse lihtsalt unustasin suures töötuhinas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Aldo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20863 lisas Aldo
Vastas Aldo teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Mnjaaa.
Vaata kallis "töötaja". Et tööandja saaks sulle puhkuseraha maksta on vaja töötaja avaldust ehk teisisõnu on vaja alust raha maksmiseks. Et tööle asuda, on vaja töölesoovija avaldust vastavale töökkohale asumiseks. Tundub ju loogiline eks. Seega, kirjuta see avaldus. Ning jah, ta ei pea sind puhkusele laskma ja ta ei pea ka raha maksma, kui sa keeldud avalduse kirjutamisest.
Minu arvamus on selline, et kui teil tekib juba selliselt tühiselt pinnalt vaidlusi, siis järelikult ei ole sinu ja tööandja vahelised suhted vist kõige paremad. Soovitan sul enda suhtumise muutmist või töölt lahkumist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sarnases olukorras
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20864 lisas sarnases olukorras
Vastas sarnases olukorras teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Olin umbes samas olukorras, kus ei saanud puhkuseraha. Kirjutasin avalduse, puhkuse sain, puhkuseraha mitte. See maksti välja järgmisel palgapäeval. Nii et kõik ei ole ju veel kadunud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Vello
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 11 kuud tagasi #20967 lisas Vello
Vastas Vello teemas puhkusetasu mitteväljamaksmine
Aga mul selline lugu, avalduse tegi (kolleeg) ja andis ära, aga ülemus oli ise paar nädalat ära. Aeg oli käes ja kolleeg läkski puhkusele ilma mingi rahata, nüüd võeti see nädal tal lihtsalt töötasust maha, ma ise mõtlen, et kui talle nüüd öeldakse, et pole avaldust andnud, siis on ju he, et veel ei vallandatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.