Probleem mobiiliga

  • pets
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21187 lisas pets
Probleem mobiiliga lisas pets
Minul firmas selline probleem. Olen kaugsõiduautojuht ja kasutan firma mobiili. See on mulle juba ammu sekgeks saanud, et oma õigust nõuda ei tee ma firma telefoniga ühtegi erakõnet. Kõik kõned on seotud tööga, kas küsib mõni minu kolleeg kus asub üks või teine linn jne. või siis helistab sisse ülemus (teadupärast on ju välisriigis kõnede vastuvõtmine tasuline). Siin ongi mure- kui mul on ametitelefon, kas firmal on õigus minu tuludest telefoni arvet kinni pidada või ei. Äkki on olemas ka mingi seadus kusagil riigiteatajas- oleks neile see nina alla visata. Jutt käib ikka nii 1000 kroonist kuus. Töötajate moblade kõneeristused on olemas, aga boss enda eristust ei näita, et neid saaks vastandada ja kindlaks teha, millised on tema siisehelistatud kõned, millede vastuvõtmise eest makasan mina päris soolast Euroopa-hinda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Margaret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21220 lisas Margaret
Vastas Margaret teemas Probleem mobiiliga
Palgaseaduse kohaselt (§36 lg 1 ja 2) ei saa palgast kinnipidada juhul, kui sa ei ole selleks oma nõusolekut andnud. Meil on mobiilide puhuks vormistatud juhatuse otsus, kus on näidatud numbrikohased limiidid ning öeldus, et juhul kui on üle limiidi, siis peetakse palgast kinni (v.a. juhul kui kõne väljavõtte alusel on tuvastatav, et tegemist on ainult töökõnedega) ning seda juhatuse otsust tutvustatakse töötajale allkirja vastu - st. töötaja on teadlik, et limiidiületus, mis ei ole tööga seotud, peetakse ilma täiendava nõusolekuta tema palgast kinni. Meie saadame tavaliselt kuu alguses kõigile töötajatele tutvumiseks kasutatud limiitide summa ning siis on töötajal kjuhul kui tal on ületus aega kuu lõpuni mõelda, kas ta soovib kõnede detailset väljavõtet või mitte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.