Koristajale palga arvestamine

  • Franscesca
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21203 lisas Franscesca
Tere,
kas koristajate puhul kehtib ka mingi töönorm? Kas on nii, et palga alammäära eest peaks ta koristama teatud hulga m2 ja kui palju seda on? Ma olen kuulnud, et kui koristaja tööpind on suurem kui ette nähtud, et siis peaks talle palka kuidagi teist moodi arvestama ( näiteks 1,5 koha eest). Kas keegi oskaks nõu anda või suunata mind vastava seaduse juurde?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21280 lisas Alex
Vastas Alex teemas Koristajale palga arvestamine
Koristaja ei erine mingil moel teistest töötajatest. Palka arvestatakse vastavalt töölepingule ja kogu lugu. Kui tööd tuleb juurde, siis lepitakse uus palk ja tööülesanded kokku ja tehakse töölepingu lisa. Kui lisatöö on ajutine siis võib lihtsamalt teha näiteks preemia määramine. Aga seda ei tee kindlasti raamatupidaja, raamatupidaja arvestab palka rp. algdokumendi alusel, milliseks siis võib olla juhataja käskiri preemia määramiseks koristajale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21301 lisas Anu
Vastas Anu teemas Koristajale palga arvestamine
Norm on, et täistööajaga 8 tundi päevas, 40 siis nädalas kogu aeg koristab. Kui on keerulisemat koristada, võtab m2 rohkem aega. Olen ise teinud proovi - võtnud aega, palju mul läheb normaalse tulemusega koristamise peale. Kui koristajal läheb palju rohkem, on looder, kui aga vähem aega - teeb hooletult. Kui just pole eriliselt osav. Saab teha ju ka osalise ajaga töölepingu. Kui koristab igal tööpäeval õhtul 1 tunni, tuleb tööpäevade arv korrutada kokkulepitud tunnitasuga (miinimum on 14.60). Kõik see peab olema muidugi lepingus kirjas. Kui tavaline koristusaeg on 1 tund ja nii ka lepingus kirjas on, siis eriti aeglane/uimane inimene võib ju ka kauem lapiga vehkida. Kui koristaja peaks kogu päeva majas olema ja tundub, et tal tööd jääb väheks, mõelge midagi juurde, mis vaja teha - lillede eest hoolitsemine, posti toomine-viimine jnejne. Kui 8 tunniga ööpäevas hakkama ei saa, tuleb jälgida ületundidega seotud seadusi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.