töölepingu lõpetamine

  • eve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21250 lisas eve
Tere!
Mure on mul järgmine:tahan vahetada töökohta.Kui pikka aega ette ma pean sellest teatama? Ma ei tea kas seda lisada, aga ikkagi:mul on kolm last, üks neist alla 3-aastat:
Eve

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21252 lisas kata
Vastas kata teemas töölepingu lõpetamine
Etteteatamise aeg viis kalendripäeva.
Töölepinguseadus
§ 79. Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamine töötaja algatusel
(2) Kui määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamise põhjuseks on töö jätkamist takistav haigus, invaliidsus, haige või invaliidistunud perekonnaliikme hooldamise vajadus või õppima asumine, teatab töötaja lepingu lõpetamisest tööandjale vähemalt viis kalendripäeva ette. Samas korras võib töölepingu lõpetada ka naine, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21275 lisas Alex
Vastas Alex teemas töölepingu lõpetamine
Katal on õigus, kuid kui sa omal vabal tahtel vahetad töökohta on ikkagi 30p. Kui vahetad töökohta siis eeldusel, et uus tööandja on normaalsem, seega ei tohi ka sina oma väikest last mainimata jätta, muidu ei tekki ausat töösuhet. Kui uus tööandja on jobu, st. kardab sind võtta kuna alla 3a. lapse vanemaga on probleem katseajal töölepingu lõpetamisega, siis sinna pole ka mõtet tööle minna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21279 lisas kata
Vastas kata teemas töölepingu lõpetamine
Alex,
alla 3a lapse ema peab viis päeva ette teatama, mitte 30 päeva. Ka siis, kui ta omal vabal tahtel lepingut lõpetada soovib. (üleüldse ei ole 30 päeva mingi tähtaeg, seadus sätestab selle asemel 1 kuu).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21290 lisas Alex
Vastas Alex teemas töölepingu lõpetamine
1 kuu on tõesti korrektne, tuli uus nüanss välja, et kui ei ole alla 3a. lapsest tööandjale teatatud, siis ei kehti ükski eelis ja tööandja võib lähtuda sellest, et ei ole alla 3.aastast last, siis ei aita enam miski

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21291 lisas kata
Vastas kata teemas töölepingu lõpetamine
Kust tuli see uus nüanss välja? Palun seaduse või määruse sätet, mis lubab sellisel juhul alla 3a lapse ema kuu aega kinni pidada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21304 lisas Alex
Vastas Alex teemas töölepingu lõpetamine
Kata asi on selles, et kui inimene ei ole tööandjat oma alla 3a. lapsest teavitanud, siis ei saa ka tööandja teada, et töötajal on alla 3a. laps, seega kui äkki tulla lagedale, et mul väike laps ja olge mehed ja arvestage sellega koheselt, siis on pigem tegu töötaja poolse ebaausa käitumisega ja kohus on igatahes tööandja poolel, selleks peab tundma võlaõigusseadust ja miski hea usu põhimõte. Sellest minu soovitus, et kui vahetada töökohta, siis ei ole õige lapsest rääkimata jätta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21307 lisas to alex
Vastas to alex teemas töölepingu lõpetamine
ükski seadus ei kohusta töötajat tööandjat oma laste arvust ja vanusest teavitama. küll aga kohustab seadus tööandjat alla 3. a last kasvatavat vanemat viiepäevase etteteatamisajaga töölt vabastama... seega - ma ei näe küll võimalust, kuidas kohus siin võiks tööandja poolel olla. ma ei ole küll jurist, kuid paistab, et ma ei ole siin ainus :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21309 lisas Liis
Vastas Liis teemas töölepingu lõpetamine
tööandjat oma lastest teatama kohustab sotsiaalministri määrus töötaja isikukaardi pidamise kohta. Kui töötaja on sinna esitanud valeandmed siis on see töötaja probleem. Iseasi on kui paljud tööandjad peavad isikukaarte ja sel juhul on tegemist tööandja poolse töölepingu seaduse rikkumisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • otsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 10 kuud tagasi #21324 lisas otsija
Vastas otsija teemas töölepingu lõpetamine
Sellist määrust küll pole olemas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.