dekreet

  • Tiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21353 lisas Tiin
dekreet lisas Tiin
TERE!

Mind huvitab selline asi: Tean, et varem oli võimalik dekreeti minekut kuni sünnituseni edasi lükata. Ja see oli võimalik nii, et rahas midagi ei kaota. Käid kuni sünnituseni tööl ja saad 140 päeva sünnitus puhkust pärast sünnitust.
Kas praegu see ei ole enam võimalik?
Kas praegu peab kindlasti 30 päeva enne sünnitust dekreeti minema, et rahas ei kaotaks?
Oskab keegi öelda, et mis süsteemi järgi see see summa kahanema hakkab?

Aitäh,
Triin

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21354 lisas kiks
Vastas kiks teemas dekreet
mina olen asjast aru saanud nii,et
kui lähed vähemalt 30p enne saad kõik 140p ,aga kui näiteks 10 enne siis saad
140-20=120 p .See 30 p enne on viimane aeg minna,et ei kaotaks ei päevades ega rahas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21355 lisas Triin
Vastas Triin teemas dekreet
Aga kui 30 päeva hiljem lähen, siis kaotan 60 päeva jah?

Triin

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21356 lisas kiks
Vastas kiks teemas dekreet
mis mõttes 30p hiljem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21357 lisas Triin
Vastas Triin teemas dekreet
Et siis kui mu sünnitustähtaeg on ca 10 jaanuar, ütles arst mulle et hiljemalt tuleks dekreeti minna ca 3 detember, siis ei kaota ka rahas. Kui minu soov on minna näiteks aga 1 jaanuaril. Palju ma protsentuaalselt või päevades kaotaks seda raha siis. Ma tean et ca 3 aastat tagasi sai niimoodi dekreeti minna. Ei pidanud kindlasti 70 päeva enne ja 70 päeva pärast sünnitust puhkama. Sai ka nii et enam vähem 140 päeva pärast sünnitust puhkad, et siis lühidalt "töölt otse sünnitama".

Triin

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21358 lisas kiks
Vastas kiks teemas dekreet
kui lähed 1.jaanuaril,siis need 30 päeva juba kaotadki.Saad puhkust ja raha ainult 110 päeva eest.See vähemalt 30p enne arsti määratud eeldatavat sünnikuupäeva seda tähendabki.Õigus on minna 70p enne, kui lähed hiljemalt 30p enne siis saad oma 140p.kätte.(siis sul on 30p enne sünnitust ja 110p peale sünnitust umbestäpselt)peaks nüüd küll aru saadav olema.nii et 3 dets minegi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21360 lisas mari
Vastas mari teemas dekreet
Kui tähtaeg on 10.jaanuar, siis kaotad 1.jaanuaril dekreeti minnes 20 päeva raha, sest 10 päeva varem sa ju lähed. Küsimus nüüd selles, kummal aastal oli palk suurem, kas 2003 või 2004. Kui jääd dekreeti 1.jaanuaril (või vist isegi 2.jaanuaril - uuri seda asja), arvestatakse nn dekreedirahad 2004. aasta põhjal. Kui 2004.aastal oli palk oluliselt suurem, on jaanuaris mõttekam minna - kaotad küll 20 päeva raha, aga võib-olla on võit suurem. Kui jääd dekreeti detsembris, arvestatakse dekreedorahad 2003.aasta alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21362 lisas Triin
Vastas Triin teemas dekreet
Mu oma arst ütles mulle millegipärast nii et kui lähed 3 detsembril hiljemalt, siis midagi rahas ei kaota. Praegu ma hakkan mõtlema, et kummaline miks 3 detsember. Mu tähtaeg (tema enda pandud) on ju 10 jaanuar.
Seda jah, et mul on 2004 aasta keskmine tunduvalt suurem kui 2003. Seega peaks isegi sedasi vist kasulikum tulema, kui ma need 20 päeva kaotan.

Triin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.