dekreediraha

  • linda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21523 lisas linda
dekreediraha lisas linda
ma ka yx nendest kellel selle asja aru saamisega raskusi,kui jään dekreeti 2004 dets ja dekreediraha arvestataxe 2003 järgi aga ma olen 2003 ainult 4 kuud tööl käinud,mille alusel ma siis raha saan???? ja kui ma jään dekreeti jaanuaris 2005 ja lapse saan ka 2005,siis kas nii dekreediraha kui emapalka saan 2004 aasta järgi???? palun aidake ma ei saa enam midagi aru

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21532 lisas Mari
Vastas Mari teemas dekreediraha
Kui sünnituse tähtaeg on 2005. aastal, siis võid dekreeti jääda ka uuel aastal. Seadus ütleb, et nn dekreeti tuleb jääda vähemalt 30 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega. Kui sünnitustähtaeg on jaanuarikuu jooksul ja tahad saada nn dekreedirahasid 2004.aasta eest, tuleb lihtsalt pisut hiljem dekreeti jääda. Küsimus nüüd selles, kummal aastal oli palk suurem, kas 2003 või 2004. Kui jääd dekreeti 1.jaanuaril (või vist isegi 2.jaanuaril - uuri seda asja), arvestatakse nn dekreedirahad 2004. aasta põhjal. Kui 2004.aastal oli palk oluliselt suurem, on jaanuaris mõttekam minna - kaotad küll x päeva raha, aga võib-olla on võit suurem. Kui jääd dekreeti detsembris, arvestatakse dekreedirahad 2003.aasta alusel (antud juhul nende 4 kuu põhjal ja kui palk polnud väga suur, hakkad saama miinimumi - 2480.- järgi). Vanemahüvitist arvestatakse vanemahüvitise õiguse tekkimise hetkest, st Sinu puhul igal juhul 2005.aastal, seega 2004.aasta põhjal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • linda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21534 lisas linda
Vastas linda teemas dekreediraha
aitäh :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.