töötamise periood dekreediraha maksmisel

  • Rita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21615 lisas Rita
Tere. Tutvusin just ravikindlustuse seadusega, kuid siiski jäi arusaamatuks järgmine juhum: kui sünnitushüvitust (nn dekreediraha) makstakse 2004 aasta tulude järgi (dekreeti lähen umbes aprill 2005, laps sünnib juuni 2005) ja ma olen tööl olnud september 2003 kuni juuni 2004, seega 2004 aasta I pool, siis kas see läheb arvesse ka dekreedirahade ja vanemahüvitise arvutamisel. Või on siiski oluline olla tööl kogu vaadeldava perioodi (2004 a)jooksul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Rita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21616 lisas Rita
Tahan lisada seda, et ülalpool mainitud töötasu oli 5000 krooni bruto, seega üle miinimumi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • killuke
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 9 kuud tagasi #21621 lisas killuke
jah arvestatakse 2004 a sissetuleku põhjal.
kui selle põhjal arvestatud raha jääb väiksem kui miinimumpalk,siis arvestatakse mminimumpalga järgi.aga,et üldse sünnituspuhkusele jääda ja raha saada peab sul olema kehtiv tööleping.Vanemapalka saad ka sellisel juhul kui tööl ei ole.kuna kirjutad ,et oli tööl kuni juuni 2004 siis oletan et sa praegu tööl ei käi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Rita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21625 lisas Rita
Aga, kui kaua ma pean tööl olema käinud, et dekreediraha saada. Kas piisab ka mõnest kuust. Näteks, selleks, et aprillis dekreeti minna lähen tööle alles jaanuar 2005?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21626 lisas kata
Piisab sellest, kui sul on dekreeti mineku päeval kehtiv tööleping. Kaua sa enne tööl käid, ei ole oluline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.