Kogumispension

  • mammu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21646 lisas mammu
Kogumispension lisas mammu
Kas töötaja peaks ise mulle teatama, et tal on kogumispension? Nimelt mul jäi pensionikeskusest üks töötaja kontrollimata ja palgast maha arvestamata.

mammu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21647 lisas Liis
Vastas Liis teemas Kogumispension
see on mõlema poolne kohustus, töötaja peab teatama ja tööandja kontrollima www.pensionikeskus.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • E
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21664 lisas E
Vastas E teemas Kogumispension
Praktikas on sellest kujunenud rohkem küll ühepoolne kohustus - tööandja oma. Haruharva, kui mõni töötaja suvatseb oma liitumisest teatada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kadi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21665 lisas Kadi
Vastas Kadi teemas Kogumispension
Usalda, aga kontrolli ikka. Endal juhus, kus töötaja kinnitas, et pole liitunud, aga kontrollimise käigus selgus, et ikkagi liitunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • milla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21669 lisas milla
Vastas milla teemas Kogumispension
See ei ole kohe kindlasti mõlemapoolne kohustus. Kogumispensioni seaduse järgi on ikkagi sotsiaalmaksu maksja e. tööandja kohustatud kontrollima, kas tasu saaja on kohustatud isik või mitte. Isikul endal mingit teatamise kohustust ei ole...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mida asutust
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21673 lisas mida asutust
Vastas mida asutust teemas Kogumispension
Kuidas te elada saate, kui nii jäigalt kõik käib, minul on 31 töötajat ja mul ei ole küll probleemi olnud, et töötaja ei teata, kui tema isikuandmetes või palka puutuvas midagi muutub?!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21679 lisas anne
Vastas anne teemas Kogumispension
31 töötajat! pane sinna null juurde ja korruta kahega ja vaata siis, on probleeme nendega või mitte ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21683 lisas annele
Vastas annele teemas Kogumispension
mingil juhul ei tahtnud ma õel olla. Aga arvan, et suurettevõttes on asjad paremini korraldatud. Mulle tundub , et siin foorumis võtavad sõna rohkem sellised ühe-mehe firma raamatupidajad, kus ülemus ei allu mingile seadusele jne.Sest probleemid on ju absurdsed- ei sõlmita töölepingut, ei maksta palka, ei arvestata tööaega, lisaks ei tea raamatupidamisega tegelevad inimesed elementaarseid raamatupidamisalseid asju, seadust ei loe, ise arvavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastuseks eelmisele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 8 kuud tagasi #21688 lisas vastuseks eelmisele
Vastas vastuseks eelmisele teemas Kogumispension
Eks neis ühemehefirmades olegi probleeme rohkem, seetõttu ka rohkem sõnavõtte. Õnnelikud on need, kes saavad töötada ettevõttes, kus on kõik korras. Kui aga üks inimene oma ettevõttes keelab, käseb, poob ja laseb, ongi töötajatel probleeme terve kuhi. Tavaliselt ei võeta raamatupidajat ka tööle, proovitakse ise teha või tuttava abiga, sellest siis ka isearvamised.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.