Töövõtuleping igati kahjulik tööotsijale!

  • Evelin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21888 lisas Evelin
Olen tööettevõtulepinguga võetud tööle.Kahjuks tööle võtja lepingu sõlmimisel ei teadvustanud mis mind ees võib oodata ja ise ei osanud selle pealegi tulla mis mind ees ootab.Nimelt jõudsin tööl käia 2 kuud kui selgus,et ettevõte kus tööd tegin sai töö otsa.Kuna samasuguse lepinguga võeti tööle peale mind ka ca 20 inimest siis mina olin üks esimeste seas kellele helistati peale tööpäeva lõppu,et homsest tööle vaja tulema ei pea.Lepingus sellist punkti kirjas pole,et töö võib otsa saada,kuigi 3kuuks tehti leping ja see veel kehtib.Kuigi minu arvates mingisugustki tööd seal siiski oli teha kuid kuna ülemus seal on nagu mädand kalapea siis tema seda ei märka.Minu küsimus oleks kas niimoodi võib töötajaga käituda,et mingi suva järgi helistada õhtusel ajal tööväliselt ja teatada:homsest alates sul tööd enam pole?Kuna ettevõteese oli palgatud rohkem kui 20inimest siis millise suva järgi neil on õigus välja valida kes jääb,kes ei jää?Minu arust see on puht diskrimineerimine kui aluseks võetakse kes kauem on olnud.Minu arvates ei pea paika kes kauem olnud see tublim ja parem.Olen tunnistajaks olnud ka sellele kes kuidagi veab tööpäeva lõpule,peaasi,et saaks palga kätte.Teisi laita ja ennast kiita pole vist eriti moraalne,kuid sellegipoolest tunnen end igati petetuna.Kas tõesti pole ühtegi seadust mis soosiks töötegijat sellises olukorras?Tööandja teeb sinuga mis eales pähe tuleb?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21889 lisas kata
Töövõtulepinguga töötajale ei laiene Töölepinguseadus. Ei ole sellise lepingu puhul olemas tööandjat, kelle peale kaevata (on töö tellija)ega töötajat (on töö teostaja). Lepingu lõpetamise tingimused peavad olema kokku lepitud lepingus. Kuna ise sellisele lepingule oled nõustunud alla kirjutama, ei olegi miskit teha - töö tellijal on õigus otsustada, kellelt ta töö tellib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.