ületunnid

  • Lea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21890 lisas Lea
ületunnid lisas Lea
Kui kuupalgaline töötaja ühepäevases lähetuses ei jõua tagasi tööpäeva jooksul vaid neli tundi hiljem, nt kell 22 00, kas need 4 tundi on ületunnid ja töötamine õhtusel ajal. Päevaraha on selle päeva eest arvestatud 50.- krooni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21893 lisas molly
Vastas molly teemas ületunnid
Minu arvates nii see asi nüüd küll ei käi.
pole veel sellepeale tulnud,et selle eest niimoodi ületunde arvestada.Meil küll nii ei tehta.Oled komandeeringus saad päevaraha ja selle päeva eest palga.Kui ma lähen töölt tund aega koju ega ma ei saa selle eest ületunnitasu nõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21929 lisas kata
Vastas kata teemas ületunnid
Töölähetuse kohta ütleb palgaseadus nii:

§ 27. Töölähetuse tagatised ja hüvitused

(1) Töölähetusse saadetud töötajale säilitatakse töökoht ja tagatakse keskmine palk.

(2) Töölähetusse saadetule hüvitatakse:
1) sõidukulud töökohast lähetuskohta ja tagasi;
2) majutuskulud lähetuspaigas;
3) muud lähetusülesande täitmisega seotud kulud ning

4) makstakse päevaraha teeloleku ja lähetuskohas viibimise aja eest.

(3) Töölähetuse hüvituste ja päevaraha alammäärad ning maksmise tingimused määrab kindlaks Vabariigi Valitsus.

(4) Lähetataval on õigus nõuda tööandjalt avanssi lähetuskulude katteks lähetuskulude ligikaudses suuruses. Avansi mittesaamisel võib lähetatav keelduda lähetusest.


Seega tuleb töölähetuse eest maksta keskmine palk. Ehk see pole sageli sama, mis põhipalk, kuna kekmise palga arvutamisel lisanduvad ka muud tasud, mis põhipalgale juurde tulevad (lisatasud, preemiad).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.