mis õigused on rasedal?

  • rase
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21895 lisas rase
Selline küsimus nimelt, et olen lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendaja ja nüüd olen ise rase, millised õigused mul on? Kas tähtajaline tööleping muudab mu õigusi? Dekreedirahadele on õigus inimestel, kellel on tähtajaline tööleping ja tõenäoliselt sellel ajal, kui mina lähen dekreeti, siis endine töötaja veel lapsehoolduspuhkuselt tagasi ei ole. Seega minu tööleping veel kehtib ju ja dekreedirahad peaks kätte saama. Peale dekreeti jään lapsehoolduspuhkusele, kas ma pean ikka siis praegusele tööandjale avalduse tegema või oleneb see sellest, kas see töötaja, keda asendan, on tagasi juba tööl või mitte. Ja kui on näiteks selline variant, et see töötaja otsustab, et ei tahagi siia tagasi tulla, kas siis on minul eelisõigus sellel töökohale või võidakse minuga ikka tööleping lõpetada. Seadus ütleb, et rasedaga ja alla 3a lapse kasvatajaga ei tohi töölepingut nii kergelt lõpetada või ei kehti see tähtajalise töölepingu puhul. Asi on nimelt selles, et tegelikult on tööandja rääkinud, et siis kui teine töötaja tagasi tuleb, siis leiab mulle uue töö, et sellepärast ma muretsema ei pea, aga kahtulustan, et kuna rase olen, siis see enam ei kehti. Selgituseks veel, et see töötaja, kelle asendaja ma olen, ootab juba teist last, nii et ma lootsin endale juba ammu tähtajatut lepingut saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • e
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21916 lisas e
Vastas e teemas mis õigused on rasedal?
oled õieti aru saanud sul kehtivad kõik samad õigused kui sinuga töölevõtmisel teisiti ei vormistatud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21918 lisas kata
Vastas kata teemas mis õigused on rasedal?
Õigused kehtivad seni, kuni kehtib sinu tööleping ehk siis selle päevani, kui asendatav töötaja tööle tagasi tuleb.
Täpselt sellest hetkest lõpeb sinuga sõlmitud tähtajaline tööleping, olenemata, kas sa oled veel tööl, dekreedis või lapsehoolduspuhkusel (see TLS punkt raseda või kuni 3a lapse vanemaga lepingu lõpetamise kohta ei kehti tähtajalise lepingu puhul).
Kui asendatav töötaja tuleb tööle enne, kui sa dekreeti lähed, siis sa dekreediraha ei saa, vaid hakkad peale lapse sündi saama vanemahüvitist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.