valveaeg, kas on õigus keelduda?

  • pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21943 lisas pille
Mure siis selline. Nimelt mees töötab mul vahetustega. üks nädal 5 päeva 8.00-17.00 ja järgmine 17.00-01.00 millele lisandub veel 01.00-08.00 valveaeg. Töö ja puhkeaja seaduses on kirjas, et valveajale tohib kuus maksimaalselt rakendada 30 tunniks. Minu mehel tuleb 70 tundi või rohkemgi. Täna öösel tuli ka 01.30 koju jõudis natuke olla, kui helistati , et midagi läks katki ja vaja mehel uuesti tööle minna. Läks tööle ja tuli uuesti koju umbes 04.00. Võtsin ta kaissu , jäime magama ja helistati uuesti kell 06.30, et vaja jälle tööle minna. läks siis jälle tööle ja jõudis koju umbes 08.15. Praegu magab ja mul on tast nii kahju. Ärkab saab natuke olla ja peab viiest juba jälle tööle minema.
Kas mehel on kuidagi mingit õigust öelda tööandjale, et ta ei taha ega ole nõus nii palju valveajas olema? Ootame ka oma esimest last. Lugesin seadustest, et kui kasvatada alla 12 aastast last, siis võib öötööle rakendada ainult töötaja nõusolekul. Aga kuidas on selle valveajaga. Mees on nii kurnatud ja mul nii kahju tast. Äkki keegi oskab aidata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.