lahkumisavaldus

  • Kristina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21972 lisas Kristina
lahkumisavaldus lisas Kristina
Tere,
esitasin eile oma tööandjale lahkumisavalduse. Ta võttis selle vastu ja ei öelnud mitte ühtegi sõna. Mida see nüüd tähendab? Kas tööandaja peaks mulle ikkagi vastama (n. avaldusele alla kirjutama)? Mina kirjutasin oma avalduses, et soovin kuu aja pärast omal soovil lõpetada töölepingut. Kas see tähendab, et ma siis kuu aja pärast ei pea enam tööle tulema, kui ma mitte mingisugust vastust ei saa?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #21998 lisas vastus
Vastas vastus teemas lahkumisavaldus
K[llap t;;andja on Su lahkumisavaldusest nii jahmunud, et ei saa s]na suust. Kuu aega on pikk aeg, k[ll ta j]uab veel Sinuga vestelda ja kui ei, k[si kuu aja m;;dudes ise, mis saab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22011 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas lahkumisavaldus
Eks peaks tööandjalt ise küsima kui temapoolset vastust ei tule. Muidugi peaks tööandja vormistama kirjalikult Sinu töölt vabastamise alates mis kuupäevast ja mis põhjusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22460 lisas Kristiina
Vastas Kristiina teemas lahkumisavaldus
Tere
Mul on selline olukord, et suusõnaliselt on mullelubatud puhkus 24.veeb-3 märts (sõidame perekonnaga ära) aga nüüd selgus, et saaks oma äriga alustada ja sellegaon kiire. Nii et peaksin ka kohe lahkumisavalduse andma. Minu raamatupidaja soovitas siis puhkuseavalduse ja lahkumisavalduse korraga lauale panna..see vist oleks päris jube.
Küsimus selline,kas tööandjalon õigus ära öelda mulle puhkus? Puhkuse nädal on saada veel eelmise aasta eest.
Äitäh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristiinale
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22462 lisas Kristiinale
Vastas Kristiinale teemas lahkumisavaldus
Kui Sinu ettevõttes on koostatud puhkusegraafik ja Sa saad puhkust selle graafiku alusel, siis ei ole õigust keelduda Sulle puhkust andmast. Kui graafikut ei ole, valib töötaja ise endale puhkuseaja ning esitab kirjaliku avalduse 2 nädalat enne puhkusele minekut. Ka sel juhul ei ole õigust keelduda Sulle puhkuse andmisest.
See on muidugi teooria, praktika võib osutuda keerulisemaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22467 lisas Elle
Vastas Elle teemas lahkumisavaldus
Nüüd oleneb muidugi palju sellest milline ülemus on, seaduse järgi on Sul õigus kuu aja pärast kübar pähe panna ja ära astuda. Sinu töölepingu lõpetamise § on 79 , s.t töötaja algatusel,ühtlasi ära unusta ka tööraamatut küsida.Minu meelest oled toiminud seaduspäraselt ja kõik on õige.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.