Töölepingust

  • Tuuli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22013 lisas Tuuli
Töölepingust lisas Tuuli
Kuidas alljärgnevet töölepingu osa kommenteerida. Eriti just punkt 3. Keas antud näite puhul ei tule mitte tööpäev 9 tundi!!!!

1 Töötaja töötab täieliku tööajaga.
2 Tööaja kestuseks on 40 h nädalas, igapäevase tööaja alustamise ning lõpetamise kellaaegadeks on määratud kella 9.00 hommikul kuni kella 18.00 õhtul. Töönädal kestab esmaspäevast reedeni.
3 Töötaja lõunavaheaeg 1 tund, mida ei arvestata töötaja tööaja hulka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ian
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22014 lisas ian
Vastas ian teemas Töölepingust
Tööpäeva pikkus on 9 tundi, sellest tööaeg on 8 tundi. St selle 1 tunni eest millal sa lõunal käid sulle palka ei maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Janely
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22017 lisas Janely
Vastas Janely teemas Töölepingust
Minu töölepingus ja ka tööaeg on määramata,s.t et määramatu tööaeg. ma olen vahest tööl 7 päeva nädalas ja hommikul kell 9st kuni keskööni. ja nüüd võtsin puhkust, kuid mõtlesin, et proovin puhkusetasu välja arvutada. Ja küsimus tekkisgi mul siinjuures, et kui on määramatu tööaeg(kuid iga kuu kindel töötasu), siis kuidas ma arvutan puhkusetasu???? kas kellegile on teadmisi selles valdkonnas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22046 lisas Kaire
Vastas Kaire teemas Töölepingust
kuidas sul töölepingus tööaeg kirjas on? tööajanorm tundides peaks ikka olema. Kui on iga kuu kindel töötasu siis on ju ka töö ja selle tegemise aeg? Kuidas sinu tööleping selle määramatu tööaja sätestab? Ainus võimalus selleks on Töö ja puhkeaja seaduse par 1 (3), see tähendab, et sa määrad oma tööaja ise. Kuid sellisel juhul peab ikka kehtima kehtestatud normtundide arv, s.t ei arvestata küll ületunnitööd, ei peeta tööaja arvestust ka õhtuste ja öiste tundide kohta, kuid tundide arv, mille eest palka makstakse loetakse ikkagi normtundide arvuks, kui tööleping ei sätesta teisiti. S.t üldjuhul ikk apead arvestama 40 tunniga nädalas, teed aga seda tööd millal iganes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.