osaline tööaeg ja lühendatud tööpäev

  • triinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 7 kuud tagasi #22063 lisas triinu
tahaksin ikkagi teda, kuidas lühendatud tööpäeval (nt enne jõule) arvestatakse osalise tööajaga inimese tööaega. Näiteks kui tööpäeva pikkus on 4 tundi, kas siis lahutan 3 tundi ja inimene peab tööl olema tunni...aga kui tööaeg on 3 tundi, kas siis oaslise tööajaga töötaja ei pea üldse tööle tulema...ei saa aru? kes teab ja aru saab, palun vastake mulle!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvamus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22069 lisas arvamus
osalise tööajaga töötajale kehtivad täpselt samuti kõik töö ja puhkeaja seaduse sätted mis täistööajaga töötajale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • triinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22074 lisas triinu
seega, kui minu tööaeg on 3 tundi, ei lähe ma sel päeval üldse tööle? eelmises töökohas rakendati sellist süsteemi, et kui tööpäev oli alla 5 tunni, siis tööpäev ei lühenenud. seega ei saa ma sellest ikkagi aru...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvamus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22076 lisas arvamus
nii ta peaks olema. Kui pühadeeelne tööpäev on lühendatud kolme tunni võrra, siis ei peaks sa tööl olema. Ega siis ainult 8 tunnist tööpäeva ei lühendata. Sa peaks oma tööandjaga sellel teemal rääkima.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • no nii see küll ei ole
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22081 lisas no nii see küll ei ole
Vastas no nii see küll ei ole teemas osaline tööaeg ja lühendatud tööpäev
kui oled osalise tööajaga, siis tööpäev lühendatakse ka proportsionaalselt- oled muidu 4 tundi tööl, s.o 0,5 tööajast, lühendatud tööpäev on 2,5 tundi, s.o 4-1,5 tundi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.