Töölepingu lõpetamine ja 3päeva hiljem samale tööle naasmine

  • Mel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22072 lisas Mel
Töökoht Sunniviisilisel (ähvardaval) tegumoel nõudis lahkumisavaldust ja selle allkirjastamist(lahkumist päevapealt).Kuna mind viis see nõue ja jutt et ma pole oma tööd korralikult teinud - shokini (allkirjastasin lepingu).
2päeva hiljem naasesin samale töökohale tagasi ning arvasin et mu lahkumisavaldus annuleeriti.(jätkan eelneva lepingualusel)
Nüüd 26 päeva hiljem lahkumisavalduse päevast ,toodi mulle uus tööleping (MUUDETUD tööleping-mille sisuga ma ei nõustu) ning õeldi et allkirjasta muidu oled 26 päeva tasuta tööd teinud !!!!
MIS tegema pean ?
Uue lipigu tähtaeg peaks ju seadusega olema 2nädalat--14 päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22078 lisas veiku
no kust küll sellised kohad, vaata et sealt ruttu minema saad!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • signe
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22080 lisas signe
kui ei ole kätte antud tööraamatut ega ka allkirjadega lõpetatud töölepingut, ega ka palk ja muud tasud ei ole üle kantud ei ole ju alust ega ka tõendit TL lõppemise kohta. Kehtib sama leping, mis enne. Saab nõuda veel viivist tööraamatu enda käes hoidmise ja väljamaksete viivitamise eest.
Kui aga TL on lõpetatud korralikult tööraamat kätteantud jne, siis TL sõlmimismomendiks on reaalselt tööleasumise päev, mitte TL sõlmimise päev. Seega ei saa juttu olla 26 päeva tasuta tööd. Tööandja ei ole ju huvitatud mustast tööjõust. Seda ei usu ju keegi et pole inimest tööl näinud.
Alati võid töökaitsest nõu küsida, see on nende töö.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.