puhkusereservi arvestus

  • Lille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22274 lisas Lille
Töötaja oli terve 2004 a lapsehoolduspuhkusel.Nüüd arvestan 2004 a puhkusereservi.Kuidas ma selle töötaja puhkusetasu arvestan, seadus ütleb, et korrigeeritakse töötaja palgamäära palga alammäära indeksiga. Mis imeloom see indeks on ja kust ma 2004 a kohta selle leian. Või olen üldse valesti millestki aru saanud?
Palun vastake, kes kindlalt teab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kass
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22276 lisas kass
Vastas kass teemas puhkusereservi arvestus
Indeksi väärtuse leiab kui jagada 2004. aastal kehtiv palga alammäär 2480 raseduspuhkusele jäämise ajal kehtinud alammääraga. Kui jäi puhkuesel nt 2003. siis oleks see nii 2480/2160=1,14.
Selle indeksiga korrutatakse töölepingu kehtiva palgamääraga ehk nt 3000 kr palga puhul 3000*1,14=3420. See olekski korrigeeritud palgamäär.
Päevatasu saab kui viimase kuu (seega dets) kalendripäevadega (ilma riigi- ja rahvuspühadega) jagada korrigeeritud palgamääraga 3420/29=117,93.
Ja siis korrutada kasutamata puhkuse kalendripäevadega. nt kui kasutamata 2 kuud siis (2,33*2) 117,93*4,66=829,15.
OLULINE Kui indeksiga korrigeeritud palgamäär on Statistikaameti poolt avaldatud viimase kvartali riigi keksmisest brutopalgast suurem, võetakse arvutamise aluseks riigi keskmine palk.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22277 lisas lille
Vastas lille teemas puhkusereservi arvestus
Aitäh, jõudsin juba ise ka kommenteeritud seaduses peaaegu selleni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.