segadused dekreediga

  • laura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22427 lisas laura
segadused dekreediga lisas laura
Olen Fie ja ausalt öeldes ei saa midagi aru, kuidas minul need dekreedi rahad arvutatakse. Teen sellist tööd, et ei jaksaks kohe kindlasti raseduse lõpuni seda teha. Teatavasti arvutatakse Fie dekreedi rahad eelmisel aastal tasutud sotsmaksu järgi. Ma maksin sotsmaksu eelmine aasta ainult 693kr. Selle järgi arvutades oleks mu dekreet-rahad ju ainult 797 kr- maksud. Ja siis hakkaksin emapalka saama alles siis, kui dekreeti mineku ajast 140 päeva möödas.
Kuid kui ma ei jaksa seda tööd raseduse lõpus teha, siis millest ma küll elan need 140 päeva? Mida ma küll tegema peaksin, kas võtta haigusleht? Kas haiguslehte väljastab ka see arst kelle juures arvel olen või peab selleks minema perearsti vastuvõtule?
Äkki keegi targem annab nõu, mis mul kõige kasulikum oleks teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22428 lisas Annike
Vastas Annike teemas segadused dekreediga
Dekreeti minnaksegi haiguslehe alusel. Arst kirjutab haiguslehele ajavahemiku millal sa dekreedis oled ja kui haigusleht lõppeb algab lapsehoolduspuhkus millal hakkad saama vanemahüvitist. 140 päeva maksab haigekassa välja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22430 lisas kata
Vastas kata teemas segadused dekreediga
Kasulikum on dekreeti mitte minna ja hakata kohe peale lapse sündi vanemahüvitist saama. Seda saad siis 11 kuud 2690 kr - tm.

Veel kasulikum oleks edaspidi oma tulusid vastavalt tegelikkusele deklareerida. Sest ei usu küll, et sa eelmisel aastal endal 2100 kroonise aastatuluga hinge sees hoidsid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.