kas selline asi on töölepinugsse sisse lubatud panna?

  • k to m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22507 lisas k to m
Vabandan ette, et selle teema juures ainult kommin nagu muud teha poleks, aga asi hakkas tõeliselt närima. "Ühekordne" asi ongi harva ette tulev asi ja seda ei saa ei ametijuhendisse tööülesandeks kirjutada, kui nüüd töötaja, kellel tööandja palub kollegi sünnipäevaks tuua firmapoolsed lilled, millele töötaja vastab, et see ei kuulu ta tööülesannete hulka ning selle peale tööandja teeb käskkirja või kirjaliku noomituse, siis see on minu arvates tööandja poolt võimu näitav tegu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m to k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22523 lisas m to k
vaevalt maksuametil mingit tegemist töötajate töölepinguga on...maksuamet teatavasti kontrollib maksude laekumist.
P.S. keegi pole töölepingu vormistamisel rääkinud ametijuhendist ja sellest, et töötaja ei peaks heast tahtest kolleegidele vastu tulema. Mõistlik tööandja ka ei määra distsiplinaarkaristut kui sekretär näiteks ei too poest kohvi.
Töölepingu vormistamisel on omad kindlad reeglid ja paraku siiani on tööandjaid kes teevad töölepingu sellisena, et see oleks võimalikult töötajavaenulik. Paraku ka on meil töötajaid, kes ei tea teda kaitsvaid seadusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k to m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22528 lisas k to m
TL ei ole maksuametil küll midagi pistmist, aga kui kaevata, küll leiab iga ettevõtte juurest midagi sellist, mis päris "puhas" pole.
Tõenäoliselt olen mina vist siin ainuke, kellel on kogemus super tööandjaga ja vastiku töötajaga, kellele meeldib igas ettevõttes, kus ta töötanud on "siga mängida" ja kui TI talle ka õiguse annab, siis ajab see lihtsalt vihale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veelkord k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22529 lisas veelkord k
See töötaja ei ole küll minu kolleeg olnud, kuid meie väikeses linnakeses on ta oma nime nii täis teinud, et kerge tal tööd saada enam siin ei ole ja kui ma neid lugusid temast kuulen, siis mõtlen küll, milline uss võib mõni olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.