Dekreedi rahade arvestamine

  • Hellu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22674 lisas Hellu
Mai keskel lähen dekreeti, mind huvitab, kuidas arvestatakse dekreedi rahasid. Nimelt töötan medõena kolmanda astme intensiivis, läksin üle kergemale tööle (samas osakonnas), ning viibin sagedasti haiguslehel ja kui aus olla, tahan üldse koju jääda, kuna tööl pole just kõige parem keskkond, kuidas see kõik mõjutab minu rahasid. Mõtlen hirmuga, et dekreeti minnes ei makstagi mulle midagi ja jään pika ninaga. Palun aidake, olen väga mures.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22678 lisas kata
Vastas kata teemas Dekreedi rahade arvestamine
Dekreediraha ja vanemahüvitist arvestatakse eelmise kalendriaasta sotsmaksuga maksustatud tulude alusel.
Seega, kui sa lähed dekreeti mais, siis arvestatakse kõik hüvitised sulle eelmise (2004.a.) tulude põhjal. Mis käesoleval aastal sinu tuludega toimub, ei oma mingit tähtsust.

Küll peab sul olema dekreeti mineku hetkel kehtiv tööleping (selleks, et dekreediraha saada), nii et lepingu lõpetamine praegu ei ole mõttekas. Kui võimalik, ole haiguslehel, kui on puhkust saada, võta välja. Kui ei ole mingit muud võimalust, kannata ära ja mine dekreeti 70 päeva enne sünnitustähtaega. Kui välja ei kannata, esita lahkumisavaldus, jääd küll ilma dekreedirahast, aga hakkad saama vanemahüvitist kohe peale lapse sündi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hellu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22683 lisas Hellu
Vastas Hellu teemas Dekreedi rahade arvestamine
Suur tänu vastamise eest, koju jäämise all ma mõtlesingi täielikku haiguslehte, mitte töölt lahkumist

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.