Töötajapoolne töölepingu lõpetamine...

  • Carl
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22694 lisas Carl
...TLS §82 alusel. Töötaja peab sellest tööandjale ette teatama vähemalt 5 kalendripäeva. Leping lõpetatakse muudatuste rakendamise päevast. Lisaks peab tööandja töötajale maksma 2 kuu keskmise palga. §82 kehtib nii määramata kui määratud tähtajaga töölepingu puhul. Tähtajalise lepingu puhul võib ainsaks erisuseks olla väiksem hüvitus (juhul kui lepingu lõpuni jääb vähem kui 2 kuud).

Mul on vajadus lõpetada tööandjaga tööleping eelneva paragrahvi alusel. Kas ka katseajal on töötajal õigust nõuda tööandjalt kahe kuu keskmist palka?
Kui on, siis kuidas see käib? Kas ikka läbi individuaalse töövaidluse, või saab seda tööandjalt otse nõuda?
Nõuannete eest ette tänades, Carl.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carl
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22695 lisas Carl
Tööleping on sõlmitud määramata ajaks ja hetkel kehtib katseaeg, mis lõppeb mõne nädala pärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22696 lisas molly
Kõigepealt ikka tehakse tööandjaga asjad selgeks ja kui tema ei maksa ,siis pöördud töövaidluskomisjoni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22697 lisas Maie
Nüüd oleneb väga palju tööandjast,sest Teil on KATSEAEG ja selle kehtivuse ajal on asi nats komplitseeritud. Nimelt tuleb Teil anda avaldus § 82 lõpetamiseks 5 pv jooksul,aga kui on tegu tööandjaga kes on paras präänik,siis võib juhtuda,et ta laseb Teid lahti hoopis "katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu" , EVTLS § 86 p 5 ,sest seda hindab ju tööandja , kas saate oma tööga hakkama või mitte ja sel juhul ei ole mingit hüvitust ettenähtud. Väga raske on praegu nõu anda,teadmata üksikasju.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carl
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22703 lisas Carl
Olege tänatud kaasamõtlemise eest!
Aga kas see on määrav, kumb enne töölepingut soovib lõpetada? Kui mina esitan soovi lõetada tööleping (tööandjapoolse töölepingutingimuste rikkumise pärast- ta jätis mulle palga maksmata ja ütles, et ei maksagi, raha pole), siis ei saa seda teha ju tema enne, kui oleme minu avalduse kokku leppinud. Ilmselt on olemas võimalus, et ta ei aktsepteeri mu avaldust? Olen hetkel haigestunud. Aga pean minema eriarsti juurde vastuvõtule ning lähen ja räägin ka tööandjaga. võtan kaasa vastava avalduse töölepingu lõpetamise kohta.
Tema ei saa hetkel lõpetada minuga töölepingut, kuna olen haiguslehel.

Kuidas oleks mul strateegiliselt õigem toimida, et saaks oma töölepingu lõpetada nii, et saaksin ka esitada avalduse individuaalseks töövaidluseks paragrahv 82 (palga maksmisest keeldumise) alusel. Haiguse ajal võin ma ju lahkumissoovi esitada?
Kas on oluline, et mu haiguslehte ei lõpetataks enne, kui tööleping minu poolt lõpetatud, kui viis etteteatamis päeva möödas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carl
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22704 lisas Carl
Kui tööandja lükkab mu avalduse tagas?
Kas (5p) etteteatamise päevade hulka loetakse vaid tööpäevad või ka laupäev, pühapäev?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22710 lisas Maie
Kas minu arvamus nüüd ainuõige on, aga mina arvan, et 1. haiguslehe ajal ei saa boss Teid lahti lasta - õige! Järelikult oleks hea kui saate avalduse anda haiguslehe ajal - jälle õige! Tähendab haigusleht tuleks lõpetada võimaluse korral peale töölepingu lõpetamist.
Etteteatamise päevad on kalendripäevad , tähendab loetakse ka laupäeva ja pühapäeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.