TVK kollektiivavaldus

  • Ülle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22726 lisas Ülle
TVK kollektiivavaldus lisas Ülle
Kas kahe inimese ühisavaldus TVK-le on kollektiivavaldus, kui nõue on ühe/sama tööandja vastu?
Kas avaldust saab esitada kahekesi koos? Kuigi iga vaidlusasi vaadatakse läbi eraldi ja arutatakse vist ka eraldi? Kuidas siis ühisavaldus vormiliselt välja peaks nägema ning kas seda arutatakse ühel istungil?

Konkreetsel juhul soovime kolleegiga esitada ühisavalduse TVK-le, seoses kättesaamata rahadega (palk, lõpparve, jmt).

Üks asi on küll halb, et kolleegil on TVK avalduse esitamistähtaeg (1 kuu) napilt üle läinud, kuid minul on aega küll, minu tööleping pole veel lõpetatud, seda tehakse lähipäevil. Kolleeg on pidanud tööandjat telefonikõnede ja e-kirjadega pommitama, et oma lõpparvet ja palka kätte saada. Midagi on makstud, kuid valearvestuse järgi ning väga palju vähem. Tööandja on palunud tal oodata ja ajanud niisama häma. Võibolla asja teadlikult venitades.

Minul jäi saamata veebruarikuu palk. Kuna ma nägin, mis juhtus kolleegiga [ta käis pärast ühe palga mittesaamist tööl edasi kuid palka ei makstudki, siis lahkus töölt omal soovil (minu arust oli see viga!), nüüd on saamata tal ka lõpparve], siis on mul edaspidine teada.
Esitasin lahkumisavalduse, mis jõustub üsna pea. Annan asja TVK-le arutada, kuid kas saame seda teha koos? Meil on ju kahekesi kergem kaitsata omi seisukohti ja tõendada seda, mis firmas toimub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Abivajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22730 lisas Abivajaja
Vastas Abivajaja teemas TVK kollektiivavaldus
Minu teada on palganõude esitamise tähtaeg neli kuud, töölepingu ebaseaduslik lõpetamine on üks kuu. Avaldused esitab ikka iga inimene eraldi, kuid TVK arutab seda ühe asjana. Vähemalt minu kogemus on selline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ülle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22734 lisas Ülle
Vastas Ülle teemas TVK kollektiivavaldus
Saan ma õieti aru, et avldused on eraldi aga arutatakse koos, st ühe asjana ühel arutlusel/töövaidlusel?
Siis tuleb avldused esitada ikkagi enm-vähem ühel ajal.

Ma mäletan, et TVK-le on esitatud kollektiivavaldust. Istung oli üks ja töötajaid 7 versus tööandja.
Seal polnud eraldi avldusi, oli üks avaldus, kuid eraldi, st jadamisi kirjuatud lahti personaalselt iga töötaja nõuded.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.