Hädas tööandja seadusetundmatuse või siis...

  • Täitsa hädas!
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22775 lisas Täitsa hädas!
Lõpetasin Töölepingu § 82 alusel. 5-päevase etteteatamisajaga nagu vaja. Tegin seda haiguslehel olles, mida seadus ei keela.
Kuid tööandja lõetas minu töölepingu omapoolselt, üksi, tagaselja, mingi käskkirja alusel, enne veel, kui minu avalduse lõpetamise kuupäev kehtima hakkab.
Ma sain sellest töölepingu lõpetamisest X käskkirja alusel teada oma panga kontolt, sest sinna oli laekunud tööandjalt imelik väike summa (mille kohta mulle ei ole saadetud ühtegi tõendit), mille taga seisab kommentaar: KÄASKKIRI nr.... ja LÕPUARVE.

Mina esitasin lahkumisavalduse sellepärast, et pole oma palka kätte saanud.
Kuna ma olen haiguslehel, siis tundub mulle, et tööandja lõpetas minuga töölepingu ebaseaduslikult? Ta ei või seda hetkel teha.
Nüüd ma ei tea ega saagi aru, kas mu esmane "tööandjapoolne töölepingutingimuste rikkumine" on asendunud "töölepingu ebaseadusliku lõpetamisega"?
Minu arust ei ole asendunud vaid see on lisandunud.

Ühtegi käskkirja pole ma oma tehtud töö ega töölkäimise kohta saanud ei enne ega nüüd.
Tean vaid seda, et tööandja dikteeris sekretärile minuvastase seletuskirja, minu töölkäimise kohta. Ja nõudis allkirjastamist. Ma olen haiguslehel ja sellest on teatatud. Kuid mulle tundub, et tööandja loob kunstlikult tõendeid minu "tööluusi" kohta.
Mis käskkirjaga ta mu töölepingu lõpetas, sellest pole mul õrna aimugi.

Ma olen täitsa hädas kohe...
Enne, kui TVK-sse või kuhugi abi otsima lähen, vaja olulised asjad välja selgitada. Näiteks juba see, kumb rikkumine jääb avalduse esitamise aluseks? Jne... Mul ka katseaeg, kuid määramata tähtajaga tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22782 lisas Triin
Tööinspektsiooni juures on olemas jurist (vähemalt Tallinnas), kellelt saab tasuta nõu küsida. Telefoni teel tuleb eelnevalt aeg kinni panna.
Töötajate vastuvõtt (juristid): T 10-12; N 14-16
eelregistreerimisega telefonil: 626 9430.
Sest töövaidluskomisjonist ei saa nõu küsida, vaid lähed juba konkreetse avaldusega sinna. Kui aga on vähegi raha, siis soovitan tööõigusbüroodesse pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22783 lisas Triin
Tööinspektsiooni juures on olemas jurist (vähemalt Tallinnas), kellelt saab tasuta nõu küsida. Telefoni teel tuleb eelnevalt aeg kinni panna.
Töötajate vastuvõtt (juristid): T 10-12; N 14-16
eelregistreerimisega telefonil: 626 9430.
Sest töövaidluskomisjonist ei saa nõu küsida, vaid lähed juba konkreetse avaldusega sinna. Kui aga on vähegi raha, siis soovitan tööõigusbüroodesse pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Juba aidatakse :)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22784 lisas Juba aidatakse :)
Vastas Juba aidatakse :) teemas Hädas tööandja seadusetundmatuse või siis...
Tänan, Triin, et infot andsid.
Kirjutasin juba ühe õigusbüroo juhatajale oma murest ja mainisin, et raha mul õigusabiks hetkel ei ole, kuna olen olnud mitu aega palgata.
Ta lubas mind aidata- nõustada ja suunata. Vastus tuli väga ruttu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.