lapsehoolduspuhkus

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22787 lisas Pille
lapsehoolduspuhkus lisas Pille
Kas tööandja on kohustatud säilitama lapsehoolduspuhkusel olijale samat töökohta kuni lapse 3aastaseks saamiseni või kuni 1,5a-ni ja üle selle võib pakkuda muud töökohta samas ettevõttes? Seaduses on 3a-ni säilitada töökohta, aga kas see peab sama olema või mitte, ei saa aru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22789 lisas liina
Vastas liina teemas lapsehoolduspuhkus
ei pea olema sama

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22793 lisas kata
Vastas kata teemas lapsehoolduspuhkus
Tööandja PEAB säilitama sama töökoha samadel töö- ja palga tingimustel kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Põhjus: kuna tööleping on täpselt nii kaua peatatud kui töötaja on lapsehoolduspuhkusel ja sellel ajal ei ole muudatuste tegemine lubatud.

Äkki liina põhjendab oma väidet, seadusest see küll ei tulene.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22798 lisas mari
Vastas mari teemas lapsehoolduspuhkus
Kuidas on õpetajatega? Nt läksin dekreeti 4. klassi juurest, minu asemele tuli asendusõpetaja. Tööle minnes on minu asendaja saanud uue ringiga uue 1. klassi ja jõudnud nendega 2. klassi. Loogika ütleb, et peaksin saama sellesama 2. klassi. Kas mul on õigus nõuda just seda klassi või võidakse mulle anda ka mõni muu klass (asendajat tahetakse ka alles jätta)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22804 lisas kata
Vastas kata teemas lapsehoolduspuhkus
mari,
sinu lepingus ei ole ju kokku lepitud, et oled just selle konkreetse klassi õpetaja. Tööandja peab sulle lihtsalt sama töökoha samadel tingimustel säilitama.
Asendaja allesjätmine või mittejätmine on nende kahe omavaheline asi, see ei puutu sinusse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22808 lisas to mari
Vastas to mari teemas lapsehoolduspuhkus
Olen ise olnud samas situatsioonis. Tol hetkel olin õnnelik, et ei saanud tagasi klassijuhatamist, ettepanek tuli direktorilt, kuid keelduda oleks ka olnud inetu (nii vähemalt tundus). Laps oli tööle minnes veidi üle 2 ja oli esimesel aastal palju tõbine, klassijuhatamine ehk siis jätkata pooleli olevat oleks olnud raske. Juuksekarva pole mõtet lõhki ajada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22812 lisas mari
Vastas mari teemas lapsehoolduspuhkus
Aitäh vastajaile!
Ma olen klassiõpetaja, seega klassi saan nagunii. Mõtlesin lihtsalt, kas on õigust nõuda tagasi sama klassi või mitte. Tundub siiski, et pean leppima mõne muu klassiga. Klassijuhatamise peavad nad ilmselt mulle siiski tagama.
Kuidas aga on siis, kui lähen tööle nt augustist. Missuguse koormuse sel juhul augustis saan, kas astmepalga või arvestatakse sinna juurde ka klassijuhatamine?
Lastega haiguste korral ma koju siiski jääma ei hakka, sest see oleks rahaliselt üsna kahjulik. Ilmselt hakkab meil lapsi põetama issi.
Tänud veelkord!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.