ennekuulmatu lepingu lõpetamine

  • hämmingus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22888 lisas hämmingus
töötasin ettevõttes, kus mul oli selline leping, et palka saan olenevalt sellest, palju ise teenin, no tulemuspalk yhesõnaga.tööl käisin siis kui ise tahtsin ja võisin oma vaba aega planeerida kuidas ise tahtsin.töötasin nii umbes 4 aastat ja siis äkki sai töö otsa.lootuses, et mõni kuu ikka midagi saab teha, käisin kontoris ja mõni kuu saingi ainult paarsada krooni, siis tuli mul kolme kuune paus, kus mitte midagi ei teeninud ja siis jälle 2 kuud alla saja krooni.üks päev aga tulin tööle ja sain kellegi töötaja käest teada, et mu tööleping on yhepoolselt lõpetatud.sellest on möödas teab, kui kaua aega ja ma pole siiani otseselt ylemuste käest kuulnud, et ma seal enam ei tööta.niiet põhimõtteliselt, lõpetasti tööleping ja ma ametlikult ei tea seda siiamaani.nüüd tekibki küsimus, et kas selline asi on üldse reaalne, ma san aru, et ühepoolselt võib lepingut lõpetada, aga mitte ometi nii, et teine pool seda ei teaks?ja siis veel selline küsimus, et kas sellist tüüpi lepingu puhul, kus oma vaba aega ise planeerida saab, oli mul õigus ka ametlikule puhkusele?4 aasta jooksul ei saanud ma ühtegi päeva ametlikku puhkust ja puhkuserahasid ka mitte.ma ei saa mitte midagib aru enam ja hea oleks, kui saaksin mõned vastused enne, kui asja uurima lähen.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • EESTLANE
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22889 lisas EESTLANE
Vastas EESTLANE teemas ennekuulmatu lepingu lõpetamine
see mis venelasele hea eestlasele surm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to: hämmingus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22890 lisas to: hämmingus
Vastas to: hämmingus teemas ennekuulmatu lepingu lõpetamine
töölepingut võib lõpetada ühepoolselt, kuid selleks on vastavad seadusesätted. kui teil oli sõlmitud tähtajatu tööleping ja katseaeg ammu möödas, siis ei saa tööandja nii lihtsalt ühepoolselt töölepingut lõpetada. Iga lõpetamisega kaasneb töötaja teavitamine ja etteteatamise aeg, mis kuupäevast tööleping lõpetatakse, mis seaduse või paragrahvi alusel ja mis oli/on põhjus.
soovitan sul minna tööandja jutule ja küsida, mis toimub?
ebaseaduslikult lõpetatud töölepingu alusel saad pöörduda töövaidluskomisjoni ja nõuda töötajalt vastavat hüvitist... antud puhul on see kuue kuu keskmise palga hüvitis.

aga sa enne mine küsi, kas kuuldu on üldse tõsi? ehk polegi su tööleping lõpetatud...
soovitan sul mitte kuhugi ja mitte millelegi alla kirjutada, vähemalt mitte enne, kui oled jõudnud tööandjalt saadud paberid läbi vaadata ja süveneda ja kindlasti juristiga nõu pidada.
TI-s on olemas tasuta õigusabi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22992 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas ennekuulmatu lepingu lõpetamine
Kena töökoht Sul aga enne kui kuhugi lähed loe oma töölepig üle. Kuidas on seal Sinu tööaega kirjeldatud?
Kui seal kirjeldatud tööaeg erineb Sinu poolt kirjeldatust siis pole siin pusiseda midagi. Kuidas siis tööandja peaks töölepingu lõpetamisest kudunud hingele teatama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.