Peale lapsehoolduspuhkust sama või samaväärne töö?

  • marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23062 lisas marta
Enne dekreeti ja lapsehoolduspuhkusele jäämist töötasin sekretärina suures firmas. Olin oma tööga väga rahul ja tahaksin seda tagasi saada ka peale lapsehoolduspuhkuse lõppu.
Kas tööandja peab mulle minu soovil kindlustama sama töökoha või on tal õigus pakkuda midagi muud? Ja kui mina pole teise variandiga rahul, kas siis võin tööandja tegevust vaidlustada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23063 lisas kata
Peab säilima täpselt sama ametikoht samadel tingimustel. Kõik muudatused võib teha poolte kokkuleppel pe4ale uuesti tööle asumist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23064 lisas marta
Kata, ma olen eelnevalt nii paljudelt kuulnud, et tööandja on säilitanud vaid palga- ja töötingimused. Sama ametikohta pole aga antud. Kas ma võin sinu väitele tuginedes kindel olla, et pean oma ameti tagasi saama? Olen üritanud seadustest oma õigusi välja lugeda, aga pole midagi vastavat leidnud. Kas oskad mind suunata, kust vajaliku info saaksin?
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23065 lisas Maie
Peaks vist alustama Puhkuseseadus §29 Lapsehoolduspuhkus lg 5 -lapsehoolduspuhkuse ajaks tööleping PEATUB.
Nüüd Töölepinguseadus § 54 Töölepingu peatumise mõiste Minul on kommentaaridega Töölepingu seadus ja seal on kirjas,et TÖÖLEPING JÄÄB KEHTIMA TEMAS ETTENÄHTUD TINGIMUSTEL.
Ma loodan,et kui teil on suur firma siis boss on seadustega kursis ja võttis teie asendaja tööle klausliga - tööleping sõlmitud kuni Teie tööletulekuni. Sel juhul peaks kõik korras olema. Juhul kui asendaja on tööle võetud määramata tähtajaks, siis on teil muidugi õigus oma töökohta tagasi nõuda läbi töövaidluskomisjoni. Töölepingu peatumine tähendab teie puhul,et töökoht säilib. See on minu arusaamine asjast.Kui peaks vaja olema targemat nõu, siis võib pöörduda tööinspektsiooni juristi poole nemad peaksid tasuta nõu andma. Hoian pöialt,et teil seda viimast varianti ei ole vaja kasutada s.t. et teie boss on seadustega kursis ja kõik läheb kenasti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23067 lisas kata
marta,
ehkki ma olen 100% kindel, et säilima peab täpselt sama ametikoht, helista Tööinspektsiooni. See on väga lihtne küsimus ja saad sellele kohe kinnituse ka, siis ikka kindlam tunne sul, eks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23068 lisas marta
Tänan teid!
Helistasin ka Tööinspektsiooni ja sealt kinnitati teie ütlusi, et tööandja PEAB mulle säilitama sama ametikoha!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.