lõpurahad

  • tööline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23094 lisas tööline
lõpurahad lisas tööline
Olen töötanud ettevõttes üle 2 aasta, puhkuseraha olen saanud korra - eelmisel aastal enne puhkusele minemist juulikuus, aga raha arvestati jaanuari seisuga, kuna ma tulin tööle ka jaanuaris. Kas siis nüüd, kui ma töölt lahkun, saan 1 aasta ja 5 kuu puhkuseraha kõik korraga?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piip
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #23099 lisas Piip
Vastas Piip teemas lõpurahad
kas tohin küsida selgituseks: mida pead silmas puhkuseraha arvestati jaanuari seisuga??
Põhimõtteliselt on ette nähtud ühe tööaasta eest 28 kalendripäeva puhkust ja proportsionaalselt töötatud ajale saad ka puhkuse hüvitist, muidugi puhatud päevad võetakse arvesse. Kui oled töötanud üle kahe aasta ja puhanud selle aja jooksul 28 kalendripäeva, siis hüvitist 1 a eest ehk 28 kp eest, kui üle kahe aasta tööl oldud, siis iga jooskev kuu lisab puhkusepäevadele 2,33 päeva, näit 3 kuu eest saad 7 päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23149 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas lõpurahad
jaanuari seisuga selles mõttes, et sain puhkuseraha vahemikus jaanuar-jaanuar, kätte sain selle siis kui puhkasin, mitu kuud hiljem. selle aasta jaanuaris tiksus jälle üks aasta täis ja nüüd lisaks tuleb veel 5 kuud. ühesõnaga aasta ja viie kuu rahad.. kuidas seda arvestada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23150 lisas molly
Vastas molly teemas lõpurahad
ma arvan,et see oli sinu puhkuse periood (jaan-jaan)sest kui tulid jaanuaris tööle siis järgmise aasta jaanuarini (tööle asumise kuupäevani)ongi sinu puhkuseperiood.Selle perioodi eest sa puhkasid juulis ja pididki siis enne puhkust saama puhkuseraha.Puhkuseraha arvestamisel võetakse aluseks elneva 6 kuu töötasu(sinu puhul siis juuni, mai, aprill jne-6 kuud)
Kui sa nüüd töölt lahkud saad puhkusekompensatsiooni eelmise aasta (jaan 2004-jaan2005)28 päeva(kui su puhkus ikka on 28 päeva)ja selle aasta eest 4 kuudx2,33=9 päeva.Miks sa ütled et sel aastal 5 kuu eest, kui jaanuaris tulid,siis tänaseni on 3kuud
raha aga arvestatakse jälle eelmise 6 kuu järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23151 lisas molly
Vastas molly teemas lõpurahad
andestust tänaseni 4 kuud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23152 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas lõpurahad
selge, tänan, sain enamvähem aru :)
viimane küsimus oleks, et kui mu tööleasumise kuupäev on 1 jaan, kas siis tuleb see jaanuari kuu liita või mitte?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23153 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas lõpurahad
selge, tänan, sain enamvähem aru :)
viimane küsimus oleks, et kui mu tööleasumise kuupäev on 1 jaan, kas siis tuleb see jaanuari kuu liita või mitte?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23154 lisas molly
Vastas molly teemas lõpurahad
ja tuleb küll

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.