töölepingu lõpetamine

  • Hanelle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23419 lisas Hanelle
töölepingu lõpetamine lisas Hanelle
töötaja esitab TL lõpetamise avalduse ja lahkub päeva pealt. Tõõandjal on õigus TLS §84 alusel nõuda hüvitist.
Kas seda hüvitist tohib kinni pidada ainult palgast?
Puhkamata puhkuse hüvitisest vist ei tohi?
Töötaja saab kätte:
(palk-sissenõutav hüvitis)miinimun 80% miinimumpalgast 2152+ puhkuse hüvitis
Kas nii

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huvitav
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23420 lisas huvitav
Vastas huvitav teemas töölepingu lõpetamine
Vat ei tea jah, iseenesest huvitav küsimus. Aga mu meelest ei tohi palgast küll midagi kinnipidada ilma kohtuotsuseta. Ma arvan et kui töötaja peab maksma tööandjale hüvitust, siis tuleb tööandjal nõue töötajale esitada! Aga ma täpselt ei tea, ootaks ka huviga mõne targema arvamust!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hanelle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23422 lisas Hanelle
Vastas Hanelle teemas töölepingu lõpetamine
Palgaseadus §36 punkt 3
Lubab palgas seadusega ettenähtud summasid kinni pidada.
Puhkuse hüvitisest vist ei tohi midagi kinni pidada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • T
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23424 lisas T
Vastas T teemas töölepingu lõpetamine
Tegelikult ei tohi palgast midagi kinni pidada ilma töötaja kirjaliku nõusolekuta, kui soovite saada hüvitist, on seda võimalik teha ainult kas Töövaidluskomisjoni kaudu või kohtus. Õige oleks lõpetada töötajaga tööleping töötaja algatuse arvestades etteteatmis aega (määramata ajaks töölepingul on see tavaliselt kuu aega) TLS § 79 alusel ja siis nõuda nt Töövaidluskomisjoni kaudu etteteatamisajast mitte kinnipidamise eest töötajalt hüvitist keskmise päevapalga ulatuses nende tööpäevade eest, mis ta vähem töötas. Teine võimalus on samuti- saata töötajale tähitud kiri väljastusteatega, kus äramärkida, et töötaja kohustub tasuma töölepingu etteteatamistähtaegadest mittejärgimise eest sellise summa ja anda tasumiseks mingi tähtaeg. Kindlasti märkida ära ka see, et tööandja pöördub kas Töövaidluskomisjoni või kohtusse. Viimasel ajal on palju selliseid avaldusi koostatud tööandja poolt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23425 lisas Maie
Vastas Maie teemas töölepingu lõpetamine
TLS § 84lg 2 - Tööandjal on ÕIGUS nõuda töötajalt hüvitisena keskmist päevapalka etteteatamistähtajast puudu jääva iga tööpäeva eest, AGA seda ainult töötaja nõusolekul või siis Töövaidluskomisjoni otsusega.
Seadusega ettenähtud summad on nagu ettemakstud avanss jne. Ootame ehk avaldab keegi veel oma arvamust,mida rohkem seda uhkem!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23431 lisas merle

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23457 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas töölepingu lõpetamine
Olen sellisel juhul võtnud töötaja kirjaliku nõusoleku, et pean lõpparvest hüvitise kinni. Kui midagi kinni pole pidada ja töötaja kassasse ise ei ole nõus maksma, olen esitanud avalduse töövaidluskomisjoni. Mõlemad korrad olen võitnud. Kui töötaja ikka ei maksa, siis avaldus kohtutäiturile.
Ainuke point on see, et kas see vaev tasub ennast ära?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.