töövõtulepingu järgi tasu maksmine dekreedi ajal

  • tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23804 lisas tiina
Töövõtuleping kehtib mul 13. juunist 31. juulini ning töötasu maksimine toimub lepingu lõppedes, st juuli lõpus. 28. juunist alates olen ma aga dekreetpuhkusel. Kas palka makstakse mulle siis vaid ajavahemiku 13.06-28.06 eest? Olen aru saanud, et dekreedi ajal töötada ei tohi ning palka saada ka mitte.
Teine küsimus oleks see, et kas töölepingu pikkus mõjutab dekreedirahasid, st kas vaatamata sellele, et leping juuli lõpus lõppeb, saan dekreedirahasid ikka 140 päeva eest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23805 lisas Tsura
Millal on eeldatav sünnitamise päev? Vähemalt 30 päeva enne seda päeva peaksid jääma sünnituslehele. Ülejäänud 110 päeva saad siis peale sünnitust. Ehk on sul kasulikum lihtsalt hiljem sünnituspuhkusele jääda ja töövõtuleping lõpuni välja töötada. Loomulikult oleneb kõik sellest, kuidas tervis on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23806 lisas tiina
Küsimuste rõhuasetused olid mul natuke nihkes, kuna põhiliselt olen huvitatud mitte palgarahast vaid just dekreedirahadest. Hakkasin lihtsalt kahtlema, kas sellise lühiajalise lepinguga neid rahasid saab või mitte, eriti kuna tasu maksmine toimub alles lepingu lõppedes. Sünnituse tähtaeg on muidu 8. september, aga kuidas ma saan jääda 30 päeva enne seda sünnituspuhkusele, kui mul siis enam lepingut pole?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23808 lisas Tsura
Kas sa räägid töölepingust või töövõtulepingust? Kuna sünnitushüvitist makstakse eelmise (2004nda) aasta tulude põhjal, siis pole praegu kehtiva lepingu kohaselt makstavatel tasudel mingit tähtsust. Tegelikult oleks parem, kui helistaksid Haigekassa infotelefonil ja küsiksid sealt täpsemalt järele. Mina isiklikult soovitaksin Tartu osakonda (olen sealt alati tõest infot saanud, samas kui Tallinna osakonnast on sellist teavet jagatud, et tule taevas appi!!!)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23810 lisas tiina
Räägin töövõtulepingust. Olen aru saanud, et sellega pole dekreedirahade saamine sugugi nii kindel. 2004. aastal töötasin töölepingu järgi, tegelikult kehtis see kuni aprillini, kuid ega sellestki mingit kasu pole hetkel. Haigekassasse helistamine on hea mõte, teen seda. Aitäh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.