talvepuhkuse saamine

  • Irina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #23956 lisas Irina
talvepuhkuse saamine lisas Irina
Tere!Mul on tekkinud üks küsimus.Kollektiivlepingu järgi meil iga aasta oktoobrist-märtsini ettenähtud talvepuhkus mis kestab 3 päeva.Nüüd probleem on selles,et ma lähen dekreetpuhkusele 12.semtember ja kas mul on õigus talvepuhkust saada?Kui nii võtta ma olen ju terve aasta jooksul töötanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #23961 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas talvepuhkuse saamine
Ei saa päris hästi mõttest aru. Kui lähete septembris rasedus- ja sünnituspuhkusele, siis töövõimetusleht lõpeb kuskil jaanuaris. Töövõimetuslehe ajal ei saa ju puhkust kasutada!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Irina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #23964 lisas Irina
Vastas Irina teemas talvepuhkuse saamine
Ma mõtlesin seda,et kas äkki ma saaksin oma teenitud talvepuhkust enne dekreetpuhkuse saada,vaatamata sellele,et talvepuhkus algab meil oktoobri kuust.Ma ei tea kuidas sellest sätestatakse seaduses.Jah kui ma olen juba sünnituslehe peal,siis ma ei saagi endale puhkust,aga kui enne dekreetpuhkuse minekut võtta.Näiteks, ma lähen 12 september ametlikult dekreetpuhkusele,kas siis tööandja ei saa mulle 7 ndal septembril talvepuhkust anda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #23967 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas talvepuhkuse saamine
Kuna teil on kollektiivlepingus kirjas talvepuhkus oktoobrist-märtsini, siis võib ju väita, et kohustust septembris anda ei ole. Samas keegi ei keela teil seda kolme päeva välja võtta koheselt peale sünnituslehe lõppu (see jääb ju kuskile jaanuarisse-veebruarisse).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #23973 lisas kata
Vastas kata teemas talvepuhkuse saamine
Kollektiivleping ei ole seadusest ülem. Kuna rasedal on õigus saada kogu saamata puhkus soovi korral talle sobival ajal enne dekreeti, ei saa tööandja sellest keeelduda ja töötajal on õigus puhkus välja võtta, olgugi tegemist "talvepuhkusega".

* minu arvamus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.