Korraline puhkus

  • Rase
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24079 lisas Rase
Korraline puhkus lisas Rase
Tere,
Mul selline küsimus, et kui ma olin puhkusel juulis 28 päeva (nii nagu ettenähtud oli) aga nüüd selgus et olen rase ja kui ma nüüd veebruari keskel sünnituspuhkusele jään, kas siis on mul õigus ka näiteks detsembris korralisele puhkusele (12 p viie töötatud kuu eest)? Küsin selle pärase, et detsembri ja veebruari vahele jääb veel tööaega umbes 1,5 kuu ja see ei ole puhkuseseaduse järgi ju vahetu puhkus enne sünnituspuhkust!!
(§ 16. Puhkuse andmine töötajale sobival ajal
Töötaja soovitud ajal on tööandja kohustatud andma puhkust:
1) naisele vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;)
Kas mul on õigus sellele puhkusele vaid vahetult enne sünnituspuhkusele jäämist? Tänades!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24083 lisas ee
Vastas ee teemas Korraline puhkus
kõik sõltub tööandjast, kui ta laseb sind ka teisel ajal, siis ok. TLS ütleb ainult seda, mida pooled ON KOHUSTATUD tegema, muidu on võimalikud kõik kokkuleped, mis ei ole vastuolus TLS-ga. Nii, et proovi esmalt tööandjaga rääkida, äkki ei ole tal selle erakorralise puhkuse midagi vastu...
Kui tööandja ei taha sul puhkusele lasta, järelikult saad võtta ainult seadusega lubatud ajal (ise viitasid paragrahvile)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • katariina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24090 lisas katariina
Vastas katariina teemas Korraline puhkus
Detsembris saad tõesti ainult kokkuleppel tööandjaga, aga neil teistel Sinu poolt kirjeldatud juhtudel saad võtta puhkuse välja täies ulatuses tööaasta eest, st.28 tööpäeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • katariina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24092 lisas katariina
Vastas katariina teemas Korraline puhkus
Vabandust, kalendri- mitte tööpäeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.