ette saadud puhkus 7 aasta eest

  • täpike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24101 lisas täpike
Tere!

Huvitab, kas on seadusega kooskõlas jätta töötaja korralise puhkuseta, viitega temale 7 a eest antud topeltpuhkusele.
Meenub, et 1999 a tõepoolest tekkis veider olukord, kus kõigil osakonna töötajatel kästi pärast korralisi puhkusi veelkord puhata sama kalendriaasta sees. Vaidlustamisele see ei kuulunud ja ma ei oska täpselt öelda, mis alusel seda nõuti. Minu arvates toodi argumendiks tõsiasja, et puhkusepäevi "on üle" ja meil on ametnikena kohustus need välja võtta...
Möödunud aastal naasin lapsehoolduspuhkuselt tööle novembris. Jaanuaris tehtava puhkusegraafiku koostamise ajal sain teada, et mul pole puhkuseõigust, kuna me olevat 7a eest puhkust "ette" saanud. Teistelt kaastöötajatelt olevat seda vahepeal tasapisi (puhkusest päevi maha lahutades)tagasi arvestatud ja nemad on nüüd võlgnevused tasa teinud.
Juunis olukorda täpsustades sain teada, et hetkel olevat ka minu "puhkusevõlg" tasa ja alanud uus arvestuslik tööaasta koos uue avansilise puhkuseõigusega, kuid tõttöelda oli selline asjade käik ootamatu ja ülimalt solvav.
Leian, et selline "kollektiivne ebaolukord" sai tekkida vaid kellegi inimliku eksimuse tõttu. Praegu aga tuli meil kollektiivselt toonane viga kinni maksta.
Kas meiega nii talitades käituti seaduspäraselt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24103 lisas ee
arvan, et on tõesti midagi sassi läinud..
aeguvate puhkuste on nii palju, et praeguse seisuga aegub väljavõtmata puhkus 3 või 4 aasta pärast (täpsemalt ei mäleta). See, mis oli enne 2001.a (vist) ei aegu.

Palun tähtaegadega mind parandada, kuna tõesti täpsemalt praegu ei ütle, aga üldine seis peab vist olema selge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24104 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas ette saadud puhkus 7 aasta eest
Mingi täielik jama!!! 7 kuud järjest puhkasite või? No ei tea, mis teil seal toimus, aga kui tõesti on nii, et olete 7 aasta (196 päeva)tasulise puhkuse avansina saanud, siis töölepingu lõpetamisel võib tööandja teilt selle raha tagasi nõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • x
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24114 lisas x
to Tsura

Loe teksti uuesti. Ta ei ole saanud puhkust 7 aasta eest vaid see kõik juhtus 7 aastat tagasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24118 lisas kata
Vastas kata teemas ette saadud puhkus 7 aasta eest
Karta on, et kui olete ette puhanud, jääb tööandjale õigus. Olgu kelle viga tahes. Fakt on see, et olete rohkem puhanud kui ette nähtud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24121 lisas ee
arvan, et tuleks viia uus puhkusteinventuur, siis kõik saab selgeks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • täpike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24127 lisas täpike
Vastas täpike teemas ette saadud puhkus 7 aasta eest
Jah, tänan.
Tegelikult tehtigi seda inventuuri juba edaspidi ja tagaspidi kõigi töötajate suhtes, kes tollal sama sundpuhkuse läbisid. Ja on ka kinnipidamisi tehtud mingeid - neilt, kes töölt lahkunud. Mina pean seda absurdiks küll, ja iseäranis, et tööandjale "jääb õigus" ja jäi ka 7 aastat tagasi, kui ta KÄSKIS meil paaniliselt topelt puhata. Ei näinud ette, et see nii ebasobival hetkel kätte võiks kätte maksta. Olge siis tarmukad ja ärge laske endiga nii teha :o) tänapäeval on inimesed muidugi ettevaatlikumad ja teadlikumad kah.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.