vanemahüvitise arvutamine

  • kessu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24198 lisas kessu
Sooviks teada, kui suur saab olema minu vanemahüvitis, kui sünnitan novembris ning 2005 aastal olin tööl 3 kuud palgaga 7000 kuus. Ei ole siiani kahjuks aru saanud, kas loeb see 2005 aasta või hoopis 2004 aasta? siis olin tööl 8 kuud, palgaga 5000 kr. et mis siis ikkagi mu emapalk oleks kuus?
Ja kas ma saan emapalka 11 kuud või 14 kuud?

Suur tänu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24201 lisas anni
Vastas anni teemas vanemahüvitise arvutamine
oleneb ju sellest millal sul rasedus- ja sünnituspuhkus algab mitte see millal sünnitad.
Panan Sotsiaalministeeriumi kodulehe lingi kus arvutamise meetod ja näited ka kirjas.Ja saad välja arvutada vanemahüvitise õiguse lõpemise päeva.
www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24202 lisas anni
Vastas anni teemas vanemahüvitise arvutamine
ei tulnud otse link
mine Sotsiaalkindlustus - Vanemahüvitis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24203 lisas Mann
Vastas Mann teemas vanemahüvitise arvutamine
Vanemapalk sõltub sinul nüüd sellest, millal sul rasedus- ja sünnituspuhkus lõppeb. Usun, et see 140 päeva saab sul alles jaanuaris 2006 läbi. Seega arvutatakse sinu vanemahüvitis 2005.a. sots. maksu andmete alusel. 3x7000.- = 21 000, 21 000 jagatakse kuudega, millal sa rasedus- ja sünnituspuhkusel ei olnud, nt 8-ga. Usun, et sa hakkad miinimumpalka saama, ca 2690 miinus tulumaks 24%. Vanemahüvitist hakatakse sulle maksma päevast, mil 140 päeva rasedus- ja sünnituspuhkust on möödunud ja makstakse ca 315 päeva. Kokku koos rasedus- ja sünnituspuhkusega 455 päeva.
Kui sa aga hetkel ei tööta ja rasedus- ja sünnituspuhkusele ei jää, siis hakatakse maksma vanemahüvitist alates lapse sünnist 14 kuud ja seda juba 2004.a. sots. maksu andmete alusel. Seega 8x5000 = 40 000 ja see jagatakse 12-ga, seega saaksid 3333.- miinus 24%, kätte saaksid 2533.-.
Jõudu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kessu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 11 kuud tagasi #24218 lisas kessu
Vastas kessu teemas vanemahüvitise arvutamine
suur tänu! Kuigi nüüd ei näe mõtet, mida ma siis õieti see aasta raban, kui kätte saan samapalju kui need, kes midagi ei tee:( ennast aind piinan tööga, võiks kodus mõnuleda:S

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.