kontserni moodustamine

  • ly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24338 lisas ly
Ettevõte soovib moodustada kontserni. Luuakse kaks uut tütart uue nimega ja praegune nimi jääb kolmandale tütrele. Töötajatele tuleb ette teatada sellest otsusest kirjalikult. Lepingud ja töötajad lähevad üle uude firmasse.
Kuidas tuleks toimida, et kõik oleks töötajate suhtes korrektselt vormistatud.
Kas:
1. Vormistada kirjalik käskiri, milles teatatakse tööandja nime muutusest ja tütarettevõtete moodustamisest. Kuidas kirja sisuline pool peaks välja nägema.
2. Teatame 1 kuu ette kirjalikult. Kas piisab kui üldine teade on osakondades kõigile lugemiseks või tuleb seda isiklikult kõigiga teha.
3. Töölepingud lähevad üle TLS 6 paragrafi alusel. Mis punkt?
4. Kas töölepingute muutmisel on piisav vaid muudatuse lehega kirjalikult kahepoolne kooskõastamine?
5. Töötaja nõus ei ole, kas tal on õigus nõuda töölepingu lõpetamist TLS 82 alsel?
6. Kõige suurem küsimärk on mulle see, ms on aluseks muutusele, kes kellega uue töölepingu sõlmid ja kui keeldutatkse muudatusest?
Kust leian vüimalikke näidiseid käskkirja vormistamiseks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24342 lisas Maie
Vastas Maie teemas kontserni moodustamine
Ei ole praegu aega süveneda,aga 3.punkti vastus on - EV TLS § 6 lg 1 p 1.
Käskkiri tuleks teatavaks teha kindlasti allkirja vastu. Näit. käskkirja lõppu kirjutada pealkirjaks -TUTVUNUD ,sinna alla tippida töötajate nimed keda see puudutab ja iga nime taha töötaja allkiri.
Minu kogemus töölepingutega on vist aegunud,värske kogemus puudub, aga 1990-ndate alguses lõpetasime töösuhte eelmise firmaga ära ja tütarettevõtted sõlmisid uued töölepingud. Sel ajal tuli puhkusepäevadki käskkirjaga tütarettevõtte arvele kanda,praegu seda ei tehta.Ootame selle kohta targemate arvamust.
5. Juhul kui muutub midagi muud ka peale firma nimetuse näit. palk või ametinimetus ja kui töötaja sellega nõus ei ole on tal kindlasti õigus nõuda § 82 alusel töölepingu lõpetamist. Praeguseks kõik. Jõudu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24347 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas kontserni moodustamine
Kuna reorganiseerimine on väga suurt täpsust nõudev toiming, siis soovitan sul saata oma küsimus edasi aadressil Mina olen pr Siitamilt alati kiiresti ja põhjalikud vastused saanud.
Reedel kella 10-12 vastab tööinspektsiooni tasuta infotelefon 626 9435 (pidevalt hõivatud).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.