TL lõp enne etteteatamistähtaja möödumist

  • liisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24381 lisas liisa
Töötaja esitas lahkumisavalduse 17.08, et soovib lahkuda 22.aug. Tööandja sellega ei nõustunud, kuid töötaja lahkus siiski 22.aug omavoliliselt töölt. Mis paragrahviga ma nüüd siis TL lõpetamsie vormistan, lisaks soovime kinni pidada keskmist päevapalka iga etteteatamata päeva eest.

Suured tänud vastajale juba ette!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24386 lisas Maie
Küsimus nr. 1- kas tööleping oli määratud ajaks või määramata ajaks.
Juhul kui oli määratud ajaks alla ühe aasta on kõik õige ,sest TLS § 80 lg 1 p2 annab õiguse.
Määramata ajaga töölepinguga läheb protseduur vähe pikemaks,sellest hiljem, juhul kui on vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24387 lisas liisa
määramata ajaks sõlmitud leping on

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24389 lisas Maie
Sel juhul tuleb tööleping lõpetada töötaja algatusel ja esitada töötajale kirjalikult nõudmine hüvitise summa kohta,töötaja mittenõustumisel esitada avaldus TÖÖVAIDLUSSE.
Pean tunnistama,et töölepingu lõpetamise kuupäeva pean veel nats uurima,ma ei ole selles päris kindel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24391 lisas liisa
aga kas tööandja ise ei või automaatselt lõpparvest kinni pidada?? mina paneksin TL lõpetamsie päevaks 23.august TLS paragrahv 73 lg. 3 alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24395 lisas Maie
Ise ei tohi kohe päris kindlasti, palgaseaduses peaks olema selline klausel (§36)ja § 73 ei sobi ka , sobib § 79 lg 1(töölepingu lõpetamine töötaja algatusel). Kuupäeva ma veel täpsustan,kui võib siis kirjutan natuke hiljem!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24396 lisas liisa
Ei ma pidasin pargrahv 73 ses mõttes silmas, et võib lõpetada omavoliliselt lahkumise päevast järgneval päeval töölepingu. Loomulikult ei ole see lõpetamise alus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24397 lisas liisa
aga mida peetakse siis silmas näiteks palgaseaduse paragrahv 36 lg. 1 p 3 all. Milliseid muid seadusega ettenähtud summasid???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24398 lisas Tsura
Kui soovid töötajat kinni pidada, siis lõpetad töölepingu 17.09.2005 TLS §79 lg1 alusel RAUDKINDLALT. Samal päeval (kuna 17.09. on laupäev, siis 16.09.) maksad välja lõpparve ja hüvitise kasutamata puhkuse eest ning annad kätte tööraamatu. Minu arvestuse kohaselt nõuad töötajalt hüvitust 20 tööpäeva eest. Kui töötaja kinnipidamiseks kirjalikku nõusolekut ei anna, siis pöördud töövaidluskomisjoni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24400 lisas Maie
Järjekordselt Tsuraga 100 % nõus.Kuupäevga ma ei olnud päris kindel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.