Palga seotus alampalgaga

  • HellLaika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24447 lisas HellLaika
Palga seotus alampalgaga lisas HellLaika
Töölepingus on punkt mis ütleb : Palka tõstetakse vastavalt EV Sots. ministeeriumi käskkirjale seoses elukalliduse muutumisega või palga alammäära tõusuga. Kas see kohustab tööandjat palka tõstma alampalga tõusu puhul? Mina leian siit, juhul kui tööandja on kohustatud, loogilise vea - pole ajalist määratlust. Tööandja saab ütelda et *tõstan,tõstan aga kuna, seda vaatan ise* . Kuidas see asi tegelikult on. Minu kollektiivis tõsteti alampalga tõusuga erialade miinimumpalkasid ehk asja kutsuti palkade korrigeerimiseks ja lõpus oli punkt mis ütles et seni kehtivad suuremad palgad kui eriala miinimumpalk jäävad muutumatuks. Ometi nõuaks nagu tööleping kõigi palkade kergitamist. Vat selline pähkel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24448 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Palga seotus alampalgaga
Mina leian siit hoopis suurema vea - palga alammäära ei kehtesta mitte EV Sotsiaalminister oma käskkirjaga vaid hoopis Vabariigi Valitsus oma määrusega. Te jääte seda käskkirja ikka väga pikalt ootama...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • HellLaika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24450 lisas HellLaika
Vastas HellLaika teemas Palga seotus alampalgaga
to eelmine
No oled sa ika tore t6hen6ria. Sa vaata seda ka et ma ei kasuta t6pit6hti, peaasi et asjast endast ei oska r66kida aga ennast n6idata on suur isu. Aga sulle teadmiseks et punkti t6in t66lepingust mille s6lmimise ajal just sellised k6skkirjad olid olemas ja t66leping on lihtsalt aja jooksul lisadega uuenenud. Minu kysimuse m6te on ikkagi sama olenemata sellest kuidas kutsutakse paberit millega alampalka t6stetakse> k6skkiri, seadus, peatykk piiblist - mis iganes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • HellLaika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24452 lisas HellLaika
Vastas HellLaika teemas Palga seotus alampalgaga
to eelmine
No oled sa ika tore t6hen6ria. Sa vaata seda ka et ma ei kasuta t6pit6hti, peaasi et asjast endast ei oska r66kida aga ennast n6idata on suur isu. Aga sulle teadmiseks et punkti t6in t66lepingust mille s6lmimise ajal just sellised k6skkirjad olid olemas ja t66leping on lihtsalt aja jooksul lisadega uuenenud. Minu kysimuse m6te on ikkagi sama olenemata sellest kuidas kutsutakse paberit millega alampalka t6stetakse> k6skkiri, seadus, peatykk piiblist - mis iganes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24453 lisas Maie
Vastas Maie teemas Palga seotus alampalgaga
Mina olen Tsuraga ühte meelt , kui sellise asjaga töölepingus vääratatakse,siis on lood kurjad. Selge on see ,et alampalka tõstab valitsus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24459 lisas urve
Vastas urve teemas Palga seotus alampalgaga
Vabanda,aga mitte mõhkugi ei saa aru, mida sa küsid. Ja ka seda mille peale oma täppideta tähtedeta kommentaaris solvud? Kui alampalka on tõstetud, siis samast päevast peavad olema tõstetud ka need palgad, mis on tol hetkel alla alampalga. Olgu palga nimi siis eriala miinumpalk või mis iganes töölepingusse kirja pandud. Konkreetse ametikoha palga side alampalgaga peaks olema ettevõtte sise-eeskirjades või kollektiivlepingus või mõnes muus vormis kirja pandud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura to HellLaika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24460 lisas Tsura to HellLaika
Vastas Tsura to HellLaika teemas Palga seotus alampalgaga
Asjatult solvud, ma ei kirjutanud sugugi paha pärast. Aga sinu uuest kirjast jäi veel segasem arusaam - kui need töölepingud sõlmiti sellise sõnastusega jumal teab mis issanda aastal, siis miks see küsimus alles nüüd tõstetus? Ütlen kohe, et vähemarvestatud palga nõue aegub nelja kuuga/kolme aastaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.