Alla 3 -aastase lapsega ema koondamine.

  • Egle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24524 lisas Egle
Tean et ilma tööinspektsiooni loata pole see võimalik. Aga kui laps pole veel 3-aastane kas siis koondamisteadet on võimalik kätte anda? Et kui mulle antakse nüüd koondamisteade ja öeldakse et kolme kuu pärast me koondame(siis on laps 3 aastane). Või peab tööandja ootama ka koondamisteate kätte andmisega seni, kuniks laps on 3 aastane. Töökoht likvideeriti juba eelmisel aastal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24531 lisas Maie
Ette teatada koondamisest võib v.a kui on viidud osalisele tööajale või saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele.
Ette teatamise aeg oleneb juba tööstaazist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24540 lisas Egle
Seda ma tean jah et teatamise aeg oleneb töötatud ajast.Aga kui näiteks mul on töökoormus vähenenud ja ma lihtsalt pean töö juures istuma kas on võimalik siis mul kohe koondamine võtta? 3 kuud lihtsalt passida oleks ka ju tobe. Kas ma saaksin ise minna tööinspektorilt võtta loa minu koheseks koondamiseks? Kui keeruline see oleks ja kas mina ise saaksin üldse seda teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24541 lisas Maie
Tööinspektsioonilt saab luba küsida ikka ainult firma. Meie firmal on selliseid kogemusi,et kui firma on töötajale kirjalikult ette teatanud nagu kord ja kohus ,siis nii firma ja töötaja vahelisel kokkuleppel kirjutab boss koondamispaberile peale,et raamatupidaja maksaks näit. peale koondamishüvituse ka selle palga,mis töötaja peaks saama ette teatamise ajal tööl käies.
See oleneb bossist! Meil läksid selliselt sõbralikult lahku , töötaja sai millele tal seaduse järgi õigus oli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24543 lisas Egle
Ahaa. Ma kardan et nad ei lase mind selliselt minema. Neil mõningates töödes käsi napib ja tahaksid mind hea meelega seal kasutada. Olen ka sellist tüüpi inimene et ei suuda käed rüpes passida. Töö mida nad mulle pakuvad on aga mulle vastuvõetamatu(kuigi nad loodavad et ma siiski ümber mõtlen ja vastu võtan).Ehk sel põhjusel nad polegi mulle pakkunud poolte kokkuleppel, enne lapse 3 aastaseks saamisel, koondamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.