Tööleping ja töötamine.

  • Emilie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24557 lisas Emilie
Sellised probleemid mul:
Töötan erahuvialakoolis õpetajana. 3 aastat tagasi, kui sai tööleping vormistatud, ei olnud mul õrna aimugi, mida pannakse TL-sse kirja ja mida mitte. Nüüd on tekkinud paraku esimesed tagasilöögid.
1. Töötan küll 5 päeva nädalas, kuid üheks tööpäevaks on loetud ka laupäev. Kas ma peaksin selle eest saama nö. 50% palgalisa?
2. Tööandja muutis umb. aasta tagasi palgasaamise tingimusi. Varem sain palka nö. tunnitasuna (tehtud tundide eest kuus, kus üldjuhul oli palk kogu aeg üks ja sama), eelmisel sügisel muutis tööandja "firma halva käekäigu pärast" palgatingimusi, kuhu märkis et palka hakatakse maksma "kuutasu maksnud laste pealt". St., kui keegi jättis kuu eest õppetasu maksmata, siis õpetaja jäigi oma rahast ilma. Seda kahjuks ei tea, mis sai rahadest näiteks siis, kui lapsevanem maksiski hiljem tasu ära....
Minu teada peaks olema palk kajastatud eelkõige mingis kindlas tasus, millele siis lisandub kas tulemuspalk või palk laste värbamise pealt või mida iganes.
3. Palkade pidev hilinemine, jupi kaupa maksmine ja ka edasi lükkamine, samuti palgalehtede puudulik täitmine raamatupidaja poolt ja puudulik üleandmine töötajale. Kas töötajal on õigust nõuda omale palgalehti? kas peaks tegema kirjaliku avalduse?
Mida soovitate mul üldse teha sellises situatsioonis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24558 lisas Ma
Vastas Ma teemas Tööleping ja töötamine.
Päris tõsi see küll ei ole, et 3 a.tagasi pandi.... millest mul aimugi ei ole- tööleping on allkirjastatud mõlema osapoole poolt, seega ka läbi loetud. Töölepingusse muudatuste tegemine käib samuti tööandja ja töövõtja vaheliste kokkulepete tulemusena. Selline jutt ei ole konkreetne-sellega ei saavuta midagi.Kui palgalehe all mõeldakse nn.palgalipikuid, siis töötaja nõudmisel on rmp. kohustatud esitama. Palga maksmisega hilinemise eest on õigus nõuda viivist, kui see on asutuse töösiseeeskirjades fikseeritud. Soovitus- rahulikult nõuda seletusi, kui millestki aru ei saa. Selleks rmp ju ongi. Viimane võimalus on muidugi vahetada tööandja välja, kui senine ei rahulda. Töövaidluskomisjoni minek vast ei aita, sest jutt on kuidagi ....Vabandan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Emilie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24559 lisas Emilie
Vastas Emilie teemas Tööleping ja töötamine.
To Ma:
Ma ei saa kahjuks üldse su jutust aru, mida sa öelda tahad või kuhu tahad välja jõuda. Sorri, aga sinu vastus pole kahjuks ka adekvaatne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Emilie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24560 lisas Emilie
Vastas Emilie teemas Tööleping ja töötamine.
Olgu öeldud, et 3 aastat tagasi läksin tööle esmakordselt ja sellepärast ei ma ei teadnudki, mis punkte sisaldab ntx. tööleping üleüldse. Kahjuks ei osanud ka kohe mõne juristi või targema poole pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24561 lisas Maie
Vastas Maie teemas Tööleping ja töötamine.
Vastupidiselt Ma -le tuleks minu meelest just pöörduda Töövaidluskomisjoni,sest praeguse jutu järgi tundub möödalaskmisi väga palju olema. Minul puuduvad kahjuks õpetajate palgasüsteemide kohapealt igasugused teadmised,aga töölepingu muudatused tuleb kindlasti kõik töölepingus fikseerida ja kahepoolselt allkirjadega kinnitada samuti peab olema viimaste muudatuste kohaselt töölepingus kirjas palga maksmise kuupäev või patuga pooleks ajavahemik ,millal palk peab makstud olema (see on kirjas ka palgaseaduses). Minu soovitus - töövaidluskomisjon - seal antakse kenasti nõu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24562 lisas Ma
Vastas Ma teemas Tööleping ja töötamine.
Ma tahtsingi seda öelda, et tööleping on ju 3 a. tagasi allkirjastatud, see tähendab, et oled tutvunud .Sama asi on muudatustega.Seega töövaidluskomisjonis sa ei saa öelda, et ei tea, mis oli ja mille alusel töötasustatakse. Enne tuleb endale asjad selgeks teha..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24565 lisas mann
Vastas mann teemas Tööleping ja töötamine.
Ega Emili ei peagi minema ja ütlema töövaidluskomisjonile, et vot ma ei teadnud millest lepingus juttu oli! Küll aga saad sa kindlasti abi tööinspektsioonist, kui kurdad neile oma mure ja räägid ära tööandja möödalaskmised!! Ma arvan, et selle kuumaksete järgi palga maksmine ei ole küll õige asi!! Ja samamoodi on tööandja poolne lepingu rikkumine see kui palk hilineb pidevalt või muud jamad palgaga!! Mine ikka tööinspektsiooni - saad abi!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24575 lisas Ma
Vastas Ma teemas Tööleping ja töötamine.
Muidugi on õigus pöörduda töövaidluskomisjoni või tööinspektsiooni poole, kuid kuidas reageeriksite teie tööandjatena? Ma arvan, et sul on nii palju pretensioone, et sul on vaba voli tööandja välja vahetada, sest peale õiguse nõudmist paraku töörahu on häiritud ja edasi töötamine minumeelest võimatu.Esita oma pretensioonid ja nõudmised esialgu tööandjale,natukene ei mõista-miks ei suhtle. Mulle meeldib küll töötajatele kõike seletada ja selgeks teha...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 10 kuud tagasi #24577 lisas Maie
Vastas Maie teemas Tööleping ja töötamine.
Minu soovitus oli selliselt mõeldud,ma eeldasin,et tööandjaga on juba räägitud ja lahendust ei leitud.
Olen Ma-ga sama meelt,et ikka enne kohapeal püüda asjad selgeks rääkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.