Tööseisak.

  • Maki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24613 lisas Maki
Tööseisak. lisas Maki
Meil tekkis tööl tööandja süül tööseisak. Töötajad saadeti kõik puhkusele lepinguga mille alusel makstakse meile 80% miinimumpalgast. Nendega, kes ei olnud nõus alla kirjutama lõpetati tööleping üldse (neile maksti ka hüvitist).
Nüüd aga tekkis mul võimalus töötada teises firmas. Kas mul oleks kasulikum ära oodata sundpuhkuse lõpuni või anda kohe avaldus sisse.
Sest kindel ei ole kas selle puhkuse lõppedes on meile tööd pakkuda või ei. Sest nagu ma aru saan siis kui ma ise avalduse kirjutan siis ma mingit hüvitust ei saa. Aga kui kuu aja pärast tahetakse uus puhkuse leping teha kas siis on õigust hüvitisele?
Tuli küll pikk ja segane jutt aga ehk saate aru. Palun andke nõu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24616 lisas Ma
Vastas Ma teemas Tööseisak.
Seda olukorda nimetaksin mina mitte tööseisak vaid osaliselt tasustatav puhkus.Töötajatele etteteatamine 2 nädalat + tööinspektori nõusolek. Tööandja süül tööseisak-tasustamine 100%.Mittenõustumise korral on töötajal õigus lõpetada tööleping EV töölepingu seaduses ettenähtud korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24617 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Tööseisak.
Kui pikaks ajaks puhkusele saadeti? (maksimaalselt tohib kuni kolmeks kuuks). Kui praegu saadeti näiteks kuuks ja on oht, et saadetakse uuesti veel kuuks-paariks, siis on praegu kasulik oodata. Kui saad uue teatise osaliselt tasustatavale puhkusele saatmise kohta, siis võid kirjutada lahkumisavalduse §82 alusel (hüvitis 2 kuu palk).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24620 lisas Maki
Vastas Maki teemas Tööseisak.
Praegu saadeti üheks kuuks. Seega on kasulik praegu veel vist oodata. Aitäh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.