töövõtuleping või tööleping

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24646 lisas murelik
Tere!
Vabandust, kui küsimus on väga ignorantne.
Situatsioon selline:
täidan iga kuu firmale töövõtulepinguid (tõlketööd). Palka makstakse iga kuu alguses kindlal kuupäeval kõigi eelmisel kuul tehtud tööde eest. Mure selles, et see kestab juba neli aastat. Kuna ma olen praktiliselt põhikohaga töötaja, kas mul on siis õigus nõuda töölepingut?

Samas olen olnud haiguslehel ja selle eest tasu saanud, kuigi ma pole mingit töölepingut kellegagi sõlminud ega kuhugi kätt alla pannud. Ma ei saa aru, kas ma töötan siis töövõtulepingute alusel või on mul ikkagi mingi müstiline tööleping?

Tänan, kui keegi oskab mind selles asjas harida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24647 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas töövõtuleping või tööleping
Kas töötad tööandja büroos või kodus? Kas töövahendid muretsed ise või annab tööandja? Kas käid tööl kellast kellani või sulle sobival ajal? Kas sulle laienevad ettevõtte töösisekorraeeskirjad? Kas sulle antakse tasustatavat puhkust? Vasta nendele küsimustele, siis saame edasi arutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24650 lisas murelik
Vastas murelik teemas töövõtuleping või tööleping
Aitäh kiire reageerimise eest.

1. Töötada (tõlkida) võib kodus, aga teatud osa tööst tuleb teha büroos (kuna seal on vastavad programmid ja riistvara). Tööandja arvutit töötajale ei osta, küll aga annab tasuta programmi koju, mida on vaja tööülesannete täitmisel, kui töötaja avaldab selleks soovi. Büroos on olemas võimalused töötamiseks (raamatukogu ja arvutid), kui tõlgil endal arvutit pole, aga ta ei pea neid kasutama, kui ta saab töötada kodus.

2. Tööl käin mulle sobival ajal, kuid kinni tuleb pidada tööde esitamise tähtaegadest. Seega tuleb büroos mingil ajal siiski viibida, kuivõrd seal on riistvara, mida tõlgil on vaja töö viimistlemiseks kasutada.

3. Töösisekorraeeskirjad, nagu ma aru saavad, peavad reguleerima vähemalt järgmist:

Tööaja algust ja lõppu eraldi täisealistele ja alaealistele, tööaja lõppu puhkepäevade ja riigipühade eelsetel päevadel;
Puhkamiseks ja einetamiseks antavat aega;
Palga maksmise aega ja kohta;
Tööalaste korralduste andmise korda;
Töökaitse ja tuleohutuse üldjuhiseid

Mul on määratud palga maksmise aeg. Samuti on reguleeritud see, kes mulle tööd annab, kellele ja kuidas ma tehtud töö esitan jne. Seega võib öelda, et teatud osas laienevad mulle ettevõtte töösisekorraeeskirjad.

3. Tasustatavat puhkust pole siiani saanud. Küll olen viibinud töölt eemal kuu aega, kuid raha selle eest ei makstud.

Ette tänades,
murelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24651 lisas murelik
Vastas murelik teemas töövõtuleping või tööleping
Aitäh kiire reageerimise eest.

1. Töötada (tõlkida) võib kodus, aga teatud osa tööst tuleb teha büroos (kuna seal on vastavad programmid ja riistvara). Tööandja arvutit töötajale ei osta, küll aga annab tasuta programmi koju, mida on vaja tööülesannete täitmisel, kui töötaja avaldab selleks soovi. Büroos on olemas võimalused töötamiseks (raamatukogu ja arvutid), kui tõlgil endal arvutit pole, aga ta ei pea neid kasutama, kui ta saab töötada kodus.

2. Tööl käin mulle sobival ajal, kuid kinni tuleb pidada tööde esitamise tähtaegadest. Seega tuleb büroos mingil ajal siiski viibida, kuivõrd seal on riistvara, mida tõlgil on vaja töö viimistlemiseks kasutada.

3. Töösisekorraeeskirjad, nagu ma aru saavad, peavad reguleerima vähemalt järgmist:

Tööaja algust ja lõppu eraldi täisealistele ja alaealistele, tööaja lõppu puhkepäevade ja riigipühade eelsetel päevadel;
Puhkamiseks ja einetamiseks antavat aega;
Palga maksmise aega ja kohta;
Tööalaste korralduste andmise korda;
Töökaitse ja tuleohutuse üldjuhiseid

Mul on määratud palga maksmise aeg. Samuti on reguleeritud see, kes mulle tööd annab, kellele ja kuidas ma tehtud töö esitan jne. Seega võib öelda, et teatud osas laienevad mulle ettevõtte töösisekorraeeskirjad.

3. Tasustatavat puhkust pole siiani saanud. Küll olen viibinud töölt eemal kuu aega, kuid raha selle eest ei makstud.

Ette tänades,
murelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24652 lisas murelik
Vastas murelik teemas töövõtuleping või tööleping
Aitäh kiire reageerimise eest.

1. Töötada (tõlkida) võib kodus, aga teatud osa tööst tuleb teha büroos (kuna seal on vastavad programmid ja riistvara). Tööandja arvutit töötajale ei osta, küll aga annab tasuta programmi koju, mida on vaja tööülesannete täitmisel, kui töötaja avaldab selleks soovi. Büroos on olemas võimalused töötamiseks (raamatukogu ja arvutid), kui tõlgil endal arvutit pole, aga ta ei pea neid kasutama, kui ta saab töötada kodus.

2. Tööl käin mulle sobival ajal, kuid kinni tuleb pidada tööde esitamise tähtaegadest. Seega tuleb büroos mingil ajal siiski viibida, kuivõrd seal on riistvara, mida tõlgil on vaja töö viimistlemiseks kasutada.

3. Töösisekorraeeskirjad, nagu ma aru saavad, peavad reguleerima vähemalt järgmist:

Tööaja algust ja lõppu eraldi täisealistele ja alaealistele, tööaja lõppu puhkepäevade ja riigipühade eelsetel päevadel;
Puhkamiseks ja einetamiseks antavat aega;
Palga maksmise aega ja kohta;
Tööalaste korralduste andmise korda;
Töökaitse ja tuleohutuse üldjuhiseid

Mul on määratud palga maksmise aeg. Samuti on reguleeritud see, kes mulle tööd annab, kellele ja kuidas ma tehtud töö esitan jne. Seega võib öelda, et teatud osas laienevad mulle ettevõtte töösisekorraeeskirjad.

3. Tasustatavat puhkust pole siiani saanud. Küll olen viibinud töölt eemal kuu aega, kuid raha selle eest ei makstud.

Ette tänades,
murelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.