Palgast kinnipidamine

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24723 lisas Siiri
Palgast kinnipidamine lisas Siiri
Mure selline. Olin augustis haiguslehel aga raamatupidamises sellega ei arvestatud ja maksti välja septembris terve kuu töötasu. Nüüd siis arvestatakse see septembri töötasust maha nii, et mulle ei jäeta mitte sentigi vaid ma jäävat tööanjale veel võlgu.
Küsimus ongi, et kas tööandjal on ikka õigus võtta KÕIK või peaks ta mulle ka ikka mingi osa jätma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Martika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24726 lisas Martika
Vastas Martika teemas Palgast kinnipidamine
Minu teada ilma sinu kirjaliku nõusolekuta v täiteleheta ei tohi miskit kinni pidada. See nende oma viga, kui valesti välja maksid. Meil ka nii juhtunud, aga oleme rahumeelselt kokkuleppele jõudnud, et töötaja on ekslikult arvestatud üleliigse summa lihtsalt tagasi kandnud:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24731 lisas kata
Vastas kata teemas Palgast kinnipidamine
Palgaseadus

Paragrahv 36. Kinnipidamised palgast

(2) Tööandja võib töötaja palgast kinni pidada tööandjale tähtajaks tagastamata avansse, töötajale arvutusvea tõttu liigselt makstud summasid ja töötaja eelneval kirjalikul nõusolekul töötaja poolt tööandjale tekitatud kahju hüvitamise summasid.
(3) Kõigi palgale pööratud nõuete alusel kinnipidamise korral peab töötajale maksmiseks või tema pangakontole ülekandmiseks jääma vähemalt summa, mis vastab 80%-le riigi poolt kehtestatud palga alammäärast.

Seega võib kinni pidada ilma sinu nõusolekuta, kuid kätte pead saama vähemalt 80% minimumist.

Kuidas sa siis ei märganud, et rohkem said? Viisakas oleks ikka tööandjat teavitada ka sellisel juhul, kui sinu kasuks on eksitud. Tavaliselt kiputakse ainult siis suud lahti tegema, kui vähem saadakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.