kas koolitus tööaja sees ?

  • kersti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24788 lisas kersti
Palve kõigile teadjaile- kas tööandja poolt tellitud koolitus loetakse tööaja sisse või ei ? Proovin seletada. Varem töötasime ainult eesti keeles, nüüd tuleb hakata teenindama kliente ka vene keeles. Kuna valdkond on spetsiifilise sõnavaraga,nõuab see koolitust. Tööle konkursi korras kandideerides 10 aastat tagasi polnud sõnagi vene keele oskamise vajalikkusest.Vahetused 10 tundi pikad ja ülemus teatas, et koolitus toimub peale seda 2 tundi. Kas see ei peaks minema kirja kui ületunnid ? St. siis kompenseerimist vaba ajaga või lisatasustamisega ? Meie järelpärimise peale teatas ülemus, et see on ju meie huvides. Aga see on samuti tööandja huvides. Tema tahab ju klientideringi laiendada, seega kui meie hätta jääme, ei saa ka tema loodetud tulu. Me ei ole koolituse vastu, aga see 10 tundi on...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24789 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas kas koolitus tööaja sees ?
Minu teada seadus koolituse aja eest tasumist töötaja puhkeajal konkreetselt ei reglementeeri. Seetõttu tuleb see EELNEVALT kirjalikult kokku leppida. Kuigi olen töötaja, leian, et koolitus on kasulik mõlemale poolele. Seetõttu tööandjalt koolituse maksumust ja töötasu nõuda ei ole eriti õige.
Kui oleksin tööandja, siis sõlmiksin selliste oma jonni ajavate töötajatega koolituslepingu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24798 lisas mann
Vastas mann teemas kas koolitus tööaja sees ?
Ei mu meelest peab see koolitus, mis toimub tööpäeva ajal (või mitme tööpäeva jooksul), ikka tavaline tööpäev olema ja ikka palka tuleb kah nende tundide eest maksta!! Selge see, et igasugune koolitus on kasulik mõlemale poolele, kuid kui selle korraldaja on tööandja siis tuleb tööpäeva eest tasu kah maksta!! Muidu tekib küsimus, et kas töötaja kirjutab koolituse ajaks palgata puhkuse avalduse või palub lihtsalt vaba päeva, mille eest siis töötasu ei maksta?? Või äkki on see hoopis tööseisak - töötaja tavaline töö on peatunud?? Ja tööseisaku eest tuleb teatavasti ikka keskmist palka maksta!!!
Kõik ei aja alati jonni, vahest tuleb ikka enda õiguste eest kah seista!! Muideks ise olen kah tööandja ja ei ole üldse huvitatud sellisest töötajatega intriigide ülespuhumisest!!!! Kui tööandja suudab juba koolitusi oma töötajatele korraldada, siis tekib mul küsimus, kui palju vaesemaks see ettevõtte jääda saab, kui selle koolituse päeva eest töötajale kah palka maksab!?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24810 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas kas koolitus tööaja sees ?
Kirjutasin oma kommentaari koolituse kohta töötaja PUHKEAJAL.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • brix
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24819 lisas brix
Vastas brix teemas kas koolitus tööaja sees ?
Soovitan täiskasvanute koolituse seadusest uurida

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lepatriinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24831 lisas lepatriinu
Vastas lepatriinu teemas kas koolitus tööaja sees ?
ja mul on veel eilne EESTI EKSPRESSki läbi lugemata.
päikest ja ilusat nädalavahetust ja tööd ma koju kaasa ei võta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.