Ekslikult väljamakstud summa tagasinõudmine

  • kris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24834 lisas kris
Kuni augustini sain lisaks põhipalgale lisatasu. Septembrist alates enam mitte. Kõik korralikult lepingus kirjas ja leping allkirjastatud. Kuid septembri palgas oli see lisatasu veel ekslikult sees. Raamatupidaja vabandas, kuid ütles ka, et "tema pole jõudnud kõigi 200 inimese andmeid korralikult läbi käia." Pakkus mulle, et kuidas tasaarveldust teha jne. Ma jäin tasaarveldusega nõusse, kuid hakkasin mõtlema ja uurisin ka seadust. Tegemist ei ole ju "arvutusveaga" , millele seadus viitab(raamatupidaja pomises küll ka midagi arvutiprogrammi arhiivi kaasatulemisest..., mida saab minu arvates korralikult tööd tehes vältida), vaid sulaselge lohakusveaga, mida mina ei peaks kinni maksma. Või sain asjast valesti aru? Oskab keegi lahti seletada, mis on see seaduses istuv "arvutusviga", mida saab töötajalt tagasi nõuda?
Tänud vastajaile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24835 lisas kata
Mina olen raamatupidaja. Ja samas ekslik inimene. Arvestan ka palkasid. Tihti ei eksi, aga vahel juhtub. Õnneks on nendes firmades, kus ma töötan, personaliosakonnad nii tugevad, et igasuguseid meile tööle ei võeta. Kõik probleemid saab töötajatega lahendatud. Aga sinusugused inimesed ei meeldi mulle mitte. On kohe sellist vastikut sorti põhjakiht, kellega hea meelega ei suhtleks. Ja ei aitaks ka.

Palun!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24836 lisas kris
Seda ma arvasin, raamatupidajate ringkaitse:-) Lugenud mitmeid foorumeid olen aru saanud, et inimesed lähevad tavaliselt raamatupidamisse, kui neile on vähem makstud. Mina läksin teatama, et olen rohkem saanud. Kuid häirima jäi raamatupidaja suhtumine - "ega mina pole jõudnud..." See on ju tema töö. Selle suhtumise pärast hakkasingi asja lähemalt uurima.
Tänud "põhjakihi" aitamisel!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24837 lisas kris
kata, veelkordselt sinu sõnu lugedes tekkis mul mõte, et raamatupidaja on vist tõesti jumal ja töötaja, kes julgeb küsida või veel hullem, seadusele viidata, on tõesti täielik põhjakiht.

kris, kes on ülikoolis raamatupidamise kursuse täies mahus läbinud, kuid ei tööta sel erialal

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24838 lisas kata
Ei ole nii. Aga millegipärast arvatakse, et raamatupidaja ei ole inimene, sest inimene võib eksida, raamatupidaja mitte. Vähemalt mite töötaja kahjuks, vastupidi on vist OK?

* pahandas su teema küll pisut, tavaliselt olen rahulikum/tolerantsem.
Ja mina loeksin seda küll arvutusveaks, kuna arvestamise alused olid ekslikult valed. Kui töökoht kohtusse pöörduks enammakstud summa tagasi nõudmiseks, maksaksid niikuinii ja koos teise poole kohtukulude ja riigilõivuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24842 lisas kris
Tänud vastuse eest. Ma ka ärritusin liigselt, aga tõenäoliselt vihastaski mind rohkem see, et mina lähen heast tahtest veast teatama ja siis väidetakse mulle, et ma pole jõudnud... Kõik me eksime, mina samuti, kuid siis ma tavaliselt vabandan ja ei õigusta liigselt ennast(sest see ärritab inimest tavaliselt). Ja ega ma raamatupidamisse ennast välja elama ka lähe:), tahtsin foorumist vaid inimeste arvamust kuulda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ka raamatupidaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24844 lisas ka raamatupidaja
Vastas ka raamatupidaja teemas Ekslikult väljamakstud summa tagasinõudmine
Mul on kahju, et raamatupidajatesse suhtutakse nagu ülbikutesse. Tõsi ta ju on, et inimesi on mitmesuguseid, aga kahju on, et hakatakse üldistama. Olen aastaid töötanud raamatupidajana ega ole ühegi kolleegi ega küsija suhtes lubanud ülbet käitumist. Kindlasti on selliseid raamatupidajaid teisigi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • joosep, kah rp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24846 lisas joosep, kah rp
Vastas joosep, kah rp teemas Ekslikult väljamakstud summa tagasinõudmine
kris, väga kena sinust, et teatsid rp veast ja olid nõus tagasimaksma.Minu silmis see nagu loomulik, ei kuulu ju see raha sulle. Mõista oma rp-jat. Ta läks kindlaasti pabinasse, et nüüd tuleb temal see raha välja käia, egas see kerge pole.Sina taastad selle, mis sulle ei kuulu, tema oma palgast.Teiste töötajate suhtumine RP on nii ja naa. Eks oleneb inimesest endast ja firma juhtkonna hoiakust.Kui ikka juhataja arvab, et RP on muidusööja, siis pole midagi oodata

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tavaline töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24848 lisas tavaline töötaja
Vastas tavaline töötaja teemas Ekslikult väljamakstud summa tagasinõudmine
Kui näen et minu pangakontole laekub palga näol suurem summa kui see peaks olema, siis lähen muidugi tetama ja kui selgub et tegu on eksitusega, siis pean õigeks kui selle raha tagastan..summa ju ei kuulu mulle ja mingit arutelu kelle pärast see nii läks ei sa olla

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • samuti raamatupidaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24850 lisas samuti raamatupidaja
Vastas samuti raamatupidaja teemas Ekslikult väljamakstud summa tagasinõudmine
oled siis üks väga tubli töötaja, oleks ometi rohkem selliseid :) olen töötanud 15 aastat raamatupidajana ja eks selle aja sees on ette tulnud igasugust, kuid selliseid, kes ülemaksest teatama tulevad, olen vähe näinud. Ikka ootadakse, et ehk jääbki nii. Aga ega ei jää küll, vahed tulevad välja, varem või hiljem :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.