tööraamat

  • totu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24867 lisas totu
tööraamat lisas totu
Kas on seadusega vastuolus, kui anname tööraamatud töötajatele endale hoidmiseks. Näiteks teeb juhataja käskkirja, et vastavate hoiutingimuste puudumisel antakse tööraamatud allkirja vastu töötajatele hoida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24869 lisas Maie
Vastas Maie teemas tööraamat
Mulle tundub,et ei tohi.
28.10.1993a sots.ministri määruses p 6 Tööraamatute hoidmine
6.1 Töötaja tööraamat on hoiul tööandja juures.
2004 a 07.okt. määrus 112 - tööraamatu vorm,tööraamatu täitmine ja dublikaadi andmise kord ning tööraamatu hind s.t. selle määrusega seda korda ei muudetud.
Ehk on keegi kes oskab veel midagi lisada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24870 lisas anni
Vastas anni teemas tööraamat
1. ei ole kena näha kui inimene ennast ise totu-ks nimetab.
2. olen ka korra sellise võimaluse peale mõelnud aga siis kohe tekkisid igasugu mõtted "aga kui..." jne. nii et loobusin.
3. arven samuti kuidas Maie-gi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ikka Totu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24904 lisas Ikka Totu
Vastas Ikka Totu teemas tööraamat
Aga ometigi olen lugenud ise ühe juristi kirjutist, et kui töötaja kirjutab avalduse, et ei soovi tööraamatut pidada tööandja juures,võib selle töötajale allkirja vastu koju hoiule anda. Nüüd ei suuda seda üles leida. Mul on ikka kange tahtmine kõigile töötajatele tööraamatud kätte anda.
Helistan ehk homme Tööinspektsiooni,vaatame mida nemad kostavad.
Mis "aga-d" seal ikka kerkida väga saavad, kui töölt lahkub, tuleb töölepigu ja tööraamatuga lõpparvele tipa-tapa järele. Ja kui ei tule, kannan lõpparve panka üle ja seda, et tööraamat on tal käes, on ta allkirjaga tõestanud.Või ???
Muidugi meeldiks mulle rohkem variant, et firmas oleks tulekindel kapp, kuhu dokumente luku taha panna, aga kui ei ole, otsin seniks teisi variante.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Totule
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24913 lisas Totule
Vastas Totule teemas tööraamat
Olen ka kuulnud variandist, et allkirja vastu võib töötaja oma tööraamatut kodus hoida. Pooldan seda varianti, kui töökohas ei ole kindlat kohta (seifi vms.) On kogemus, kuidas ei saanud ega saanud töölt lahkudes tööandjalt oma tööraamatut, sest see oli ülemusel kodus ja ta ei mäletanud, kus on. Vastik on ka vaatepilt, kuidas töötajate tööraamatud kusagil kontoris muude asjade vahel vedelevad. Las siis sellises olukorras tõesti töötaja hoiab oma raamatut ise, mis siis sellest ikka juhtub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.