väikefirmast

  • ivi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #24946 lisas ivi
väikefirmast lisas ivi
olen osanik väikefirmas, mis on eksisteerinud pool aastat.küsimus on mul järgmine, kas ma saan teha omale palka ning mis on tingimuse ja kui palju saab üldse teha?kas see oleneb kõik käibest.olen alles algaja ja ei tea neist asjust suurt midagi, selleks küsingi nõu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #24949 lisas Urve
Vastas Urve teemas väikefirmast
Palka saab töö tegemise, mitte osanikuks olemise eest. Ainuomanik saab endale palga määrata. Või saab juhatuse liikme tasu. Väikesed erinevused maksudes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Aldo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #24975 lisas Aldo
Vastas Aldo teemas väikefirmast
Nüüd läks vist miskit viltu. Omanik ei saa mingit palka. Omanik saab peale majandusaasta aruande kinnitamist ainult dividende, kui selline otsus on vastu võetud.
Nõus, et tihti on ainuomanik ja juhatuse liige ühes isikus, kuid see ei muuda asjaolu, et siiski on tegu kahe täiesti erinevat funktsiooni omava isikuga. Juhatuse liige juhib ettevõtte igapäevast majandustegevust. Juhatuse liige võib samal ajal omada ka mingit töökohta firmas, näiteks müügijuht, direktor, koristaja ning selle kaudu endale palka maksta.
Kuid Teie küsimust vaadates ei ole Te vist kunagi äriseadustikku lugenud. Seega, soovitan pöörduda mõne konsultatsioonibüroo (samas ka raamatupidamiseteenust pakkuva firma) poole, et Teil ei tekiks raamatupidamislikke konflikte, mida hiljem maksuametis lahata tuleb. Tehke see väike kulutus ja te hoiate palju jama ära. Kui Te ei oska firmat kasutada, on Teile sellest firmast ka vähe tolku.
Edu soovides!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.